League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS’te şampiyon G2 Esports oldu

Avrupa LCS’de G2 Esports ve Origen arasındaki final mücadelesinde gülen taraf G2 oldu.

Tüm bölgelerde 2016 Bahar Mevsimi kupası yavaş yavaş sahiplerini bulurken, Avrupa’da bu mevsimin şampiyonu G2 Esports oldu. Normal sezonda tüm otoriteleri yıkarak müthiş bir performansın ardından birinci olan G2 takımı, adını direkt yarı finale yazdırmıştı. Yarı finalde çalkantılı bir sezon geçiren rakibi Fnatic’i 3-1 ile geçen ekip final biletini kazanmış ve normal sezondaki başarısının karşılığını almıştı. Takımın finaldeki rakibi ise sezona çok kötü bir şekilde başlamasına rağmen durumu sonradan toparlayan Origen olmuştu. xPeke’nin de sorumluluğu üstlenmesiyle ligin ikinci yarısından itibaren silkelenen Origen, play-off’larda önce Unicorns of Love’ı 3-0 ile geçmiş ardından da H2K’i 3-2 ile eleyerek bu zorlu ve uzun maratonda finale çıkmayı başarmıştı.

Final serisinin ilk maçında G2 rakibine adeta nefes dahi aldırmadı ve karşılaşmayı domine etti. Ormancı Trick, oynamayı en çok sevdiği şampiyonlardan Graves ile harikalar yaratırken takımın yıldızı PerkZ de imza şampiyonlarından LeBlanc ile müthiş bir oyun ortaya koydu. İlk maçı kazanmayı başaran G2 böylece seride 1-0 öne geçti. İkinci maça nispeten daha iyi seçimlerle ve planlarla çıkan Origen, eşit geçen karşılaşmanın kazananı oldu. 8-0-7’lik Kindred performansı ile takımına maçı kazandıran en önemliyi etkiyi yapan Amazing ise ikinci maça damgasını vuran oyuncuydu. Serinin üçüncü maçında ilk maça benzer bir durumla karşılaştık. Birbirinden çok kopuk oynayan ve tilt moduna giren Origen oyuncuları art arda yaptığı hatalar ile farkın açılmasına yol açtı. Çok geri düşen Origen karşısında disiplini elden bırakmayan G2 üçüncü maçı kazanarak durumu 2-1’e getirdi ve kupaya bir adım daha yaklaştı. Dördüncü karşılaşmada Origen adına sahneye xPeke çıkarken, Lissandra tercihi ile maçın ilk dakikalarından büyük bir fark yarattı. Origen maç boyunca toplam skorda önde olsa da makro oyun konusunda G2’nun gerisinde kaldı. Sabırlı şekilde oyuna devam eden G2 takımı doğru zamanda istediği savaşı gerçekleştirerek dördüncü maçı da kazandı.

3-1’lik sonuçla Origen’i mağlup eden G2 Esports, LCS’e çıktığı ilk sezonda bahar mevsimi şampiyonu oldu ve MSI 2016’ya katılma hakkı kazandı.

 

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir