League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS üçüncüsü H2K oldu

Bugün oynanan LCS playoff karşılaşmasının ardından, UOL’u 3-0 yenen H2K Avrupa LCS üçüncüsü oldu ve Dünya Şampiyonası’na gitme yolunda büyük bir avantaj yakaladı.Hjarnan’ın yıldızlaştığı seride PoE beklenen performansı gösteremedi ve UOL’un 4. olmasını engelleyemedi.

Serinin ilk maçı, muhtemelen oynanan 3 maç içerisinde en yakın geçen maçtı. PoE’nin Syndra seçimi ile mükemmel sinerji oluşturan Hylissang’ın Morgana’sı, H2K’ye çok zor anlar yaşattı. Karşı takımdan birisini yakalayıp aradan çıkartma potansiyeli yüksek bir kompozisyon kuran UOL, Hjarnan’a ve Ryu’a çare bulamadı. Çok daha kararlı, çok daha iyi tepki veren bir takım görüntüsü çizen H2K’nin bu galibiyeti, serinin geri kalanı için bir özet olarak gösterilebilir. İkinci maçta UOL’un “cheese pick” olarak adlandırabileceğimiz Gangplank seçimi ise, yine H2K’nin oyun planını zora soktu diyebiliriz. Zira takım savaşlarında bütün skorları toplayan GP, oyun sonunda korkulan bir şampiyon oldu. H2K’nin yine “Tristana” efekti ile maçı kazandığını belirtmekte fayda var. Öte yandan Loulex’in mükemmel bir oyun başı safhası geçirip oyun ortasında pozisyon dışı kalarak takımını zor duruma sokması da, H2K’yi strese sokan diğer bir etkendi. Serinin son maçında ise, PoE’nin zıpkın-Kayle seçimini tekrar izledik. Fnatic serisinin son maçında da bu seçimi yapan oyuncu, başarılı olamamıştı. Ne yazık ki, PoE’nin zıpkın-Kayle seçimi yine başarılı olmadı. Serinin ilk ve ikinci maçında banlanan Sivir bu maç banlanmayınca, H2K için öncelikli seçim oldu ve Shen+Sivir kombosunu almayı başaran H2K, bu ikiliden çok iyi bir şekilde faydalandı. PoE’nin Kayle’ı yeteri kadar ormanda farm yapamadığı için etkisiz kalırken, H2K güçlü takım savaşı mekanikleri ile maçı kazanmayı bildi.

Bu sonuçla playoffu 3. olarak bitirmeyi başaran H2K, Fnatic-Origen maçının sonucuna bağlı olarak Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir