League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS’de finale çıkan ilk takım Origen oldu

Avrupa LCS’de yarı finalin ilk ayağında H2K ve Origen karşı karşıya geldi. Rakibini 3-1’lik skorla deviren Origen Avrupa LCS’de finale yükselen ilk takım oldu.

Xpeke’nin sezon başında kurduğu ve Kış Mevsimi’nde Challanger Series’de mücadele eden takım, Yaz Mevsimi’nde LCS’e yükselmeyi başarmıştı. LCS’de ilk sezonunda normal sezonu 2. sırada bitiren Origen, play-off’larda da başarılı performansını sürdürerek dikkatleri üstüne çekmeye devam ediyor. Avrupa’nın güçlü takımlarından H2K’yi üstün bir oyunla mağlup ederek finale yükselen takımda, üst koridor oyuncusu Soaz ve ormancı Amazing yarı final serisindeki performansıyla göz kamaştırdı. Origenin yıldız orta koridor oyuncusu ve kaptanı xPeke’de bir mevsim ara verdiği Avrupa LCS Final sahnesine yeni takımıyla geri dönmüş oldu. H2K cephesinde ise ormancı loulex’in performansı hayal kırıklığı yaratırken, orta koridor oyuncusu Ryu’nun çabaları finale çıkmaya yeterli olmadı.

Avrupa LCS’de yarı finalin ikinci karşılaşması 16 Ağustos Pazar günü Fnatic ve Unicorns of Love arasında saat 18:00’da oynanacak. Avrupa LCS play off karşılaşmalarını lolesports adresinden takip edebilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir