League of Legends League of Legends Haberleri

Avrupa LCS’te finalin adı belli oldu

Avrupa LCS Şampiyonluk maçı Origen ve G2 arasında oynanacak.

Rotterdam’da düzenlenecek olan Avrupa LCS Finali’nde yer alacak takımlar, oynanan yarı final serilerinin ardından belli oldu. Buna göre H2K’i mağlup etmeyi başaran Origen ve Fnatic’i saf dışı bırakan G2 finalde şampiyonluk için yarışacak.

Cumartesi günü oynanan ilk yarı final karşılaşmasında bu sezon beklentileri karşılamayan Origen ile H2K karşı karşıya geldi. Sezon boyunca ortaya koydukları etkisiz performansın aksine seride hem bireysel hem de takım olarak çok iyi maçlar çıkaran Origen, 2-1 geriye düşmesine rağmen skoru 3-2 getirdi ve adını finale yazdıran ilk ekip oldu. Seride geriye düşünce Power of Evil’ın yerine takım patronu xPeke orta koridor da görev aldı ve Lulu tercihiyle etkili bir oyun ortaya koymayı başardı. Beş maçta Poppy, Maokai ve Ekko oynayan sOAZ ile ormanda Jankos’a üstünlük kurmayı başaran Amazing de iyi bir yarı final serisi çıkardılar diyebiliriz.

Dün oynanan ve finale adını yazdıracak ikinci takımın belli olacağı yarı final karşılaşmasında Fnatic ve sezonun flaş ekibi G2 karşı karşıya geldi. Güçlü rakibini 3-1 ile rahat bir şekilde geçmeyi başaran G2, tarihinde ilk kez Avrupa LCS’te finale yükseldi. Fnatic ise ilk sezondan beri ilk kez mevsim finaline çıkmayı başaramadı. Rotastonları, global görevleri ve makro oyunu çok iyi oynayan G2, kazandığı her maçı 30 dakika civarında bitirdi ve favori olarak çıktığı bu seriden galibiyetle ayrılmayı ve Yükselme Ligi’nden geldiği ilk sezonunda finale yükselmeyi başardı.

16 Nisan’da H2K ve Fnatic 3.’lük maçı için karşı karşıya gelecek. Final maçı ise 17 Nisan Pazar günü Rotterdam’da oynanacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir