League of Legends League of Legends Haberleri

Bahçeşehir Supermassive, EVOS Esports’u yenerek Rift Rivals’ta tiebreakerlara kalmamızı sağladı

Rift Rivals’a devam edebilmemiz için Bahçeşehir Supermassive’in EVOS Esports’u günün son maçında yenmesi gerekiyordu. Gambit maçının ardından EVOS maçına favori olarak çıkmayan Bahçeşehir Supermassive, Vietnamlı rakibine karşı ikna edici bir galibiyet aldı.

MSI’nin rövanşı niteliğinde olan maçta her iki takım da geleneksel nişancılara yer verdi. Oyun başında rakip üst koridordan ilk kanı alarak başladığımız maçta, Stomaged Taliyah ile kazandığı üstünlüğü haritanın ve maçın geneline yaymayı başardı. Orta koridorda ise Zoe’nin karşısına gönderdiğimiz Gankplank, Zoe’nin oyuna etki etmesini engellerken alt koridorda ise Stomaged’in baskısıyla beraber iyi bir oyun ortaya koyduk. Stomaged’in yaptığı baskı iyi sonuç verdi ve alt koridordan ilk kuleyi ve ejderi almamızı sağladı. Bahçeşehir Supermassive’in kazandığı bu üstünlükleri arttırmasının başlıca sebebi, haritada rakibin olmadığı bölümde alınan skorlar ve objektiflerdi.

FabFabulous’un oynadığı Ornn, rakibin üst koridor tercihi olan Jayce’yi tamamen etkisiz kıldı. GBM’in de Gankplank’i etkili kullanmasıyla SUP haritanın tamamında üstünlüğü ele geçirdi. 24.dakikada alınan Baron güçlendirmesi ile ittiren ve orta ile alt koridordaki inhibitörleri alan SUP, 30.dakikada üst koridorda yaptığı takım savaşında rakibine çok vakit harcatmış ve Vietnam temsilcisinin Nexus kulelerini süper minyonlara yıktırtmıştı. 31.dakikada bir kez daha Baron’u alan SUP, bir takım savaşı daha yaparak maçı bitirdi. Bu sayede bölgemizin kazanma şansının tiebreaker maçlarına kalmasını sağladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir