League of Legends League of Legends Haberleri

Bahçeşehir Supermassive, Rift Rivals’a ağır bir mağlubiyet ile başladı

Bahçeşehir SuperMassive ligde ilk haftanın ardından yakaladığı yükselen ivmeyi Rift Rivals’taki ilk maçında Gambit eSports karşısında gösteremedi.

Her iki takımın da kompozisyonlarında geleneksel nişancılara yer vermemesinin yanı sıra Gambit tarafının üst koridor oyuncusu PvPStejos’a metanın yeni güncellenen karakteri Aatrox’u emanet etmesi epey dikkat çekti.

Oyuna alt ve orta koridorda iyi başlamış olsak da Stomaged’in erken oyunda ejderi almak isteyip alamaması ve bunun üzerine vakit kaybetmesi Gambit ormancısı Diamondprox’a bizim ormanımızda baskı kurmak için önemli bir fırsat yarattı.

Ormanda PvPStejos ve Diamondprox’un 7.dakikada yaptıkları 3’e 2’de iki skor alıp -birisi ilk kan- bir skor vererek çıkması Gambit’in haritanın orta ve üst bölümünün hakimi olması için sağlam temeller attı. Ardından PvPStejos’un Üst koridorda kurduğu baskı ve aldığı skorlar ile durdurması güç bir kar topu etkisi başlamıştı. Üst koridorda Aatrox’u güçlendirirken orta koridorda GBM üzerinde etkili bir baskı kuran Gambit, takımın tek dayanağı olan Zeitnot’u ise kendi alt koridor oyuncuları Lodik’i sürekli ayrık ittirmede tutarak takımdan ayırıyordu.

GBM üzerinde kurdukları baskı sonuç verdi ve GBM’in bireysel hataları ile kararsızlıklarından yararlanarak orta koridoru zorlanmadan açtı. Gambit eSports, GBM ve SnowFlower’in kendi kalibrelerinin çok altında oynadıkları maçta haritanın orta ve üst kısmında kurdukları baskıyla rahat bir galibiyete ulaştı. İlk maçlar özelinde ise Royal Bandits dışındaki takımlarımızın iletişim sorunları yaşadıkları gözlerden kaçmadı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir