League of Legends

Bahçeşehir Üniversitesi, burs ödüllü liseler arası turnuva düzenliyor

BAU

Espora ilgisi ve yatırımlarıyla dikkat çeken Bahçeşehir Üniversitesi, bir kez daha sevindirici bir haberle karşımızda. Üniversite bu ay içerisinde başlayacak ve 13-19 yaşları arasında tüm lise öğrencilerinin katılabileceği Türkiye çapında bir League of Legends turnuvası düzenliyor.

Esporda kariyer imkanı arayan ve oyunları profesyonel bir şekilde oynamak isteyen lise öğrencileri, turnuva neticesinde başarı elde etmeleri halinde Bahçeşehir Üniversitesi’nden burs alacak. BAU tarafından birinci takıma yüzde 100, ikinci takıma yüzde 75, üçüncü takıma yüzde 50, dördüncü takıma yüzde 25 burs verilecek.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin paylaştığı basın bültenine göre her hafta 512 takım (128 takımlık 4 grup) eşliğinde gerçekleşecek turnuvanın ön eleme aşaması dört haftadan oluşacak. Dört eleme grubundan son ikiye kalan takımlar üst tura yükselerek finalde kendilerini gösterme hakkını kazanacak. Kaybeden takımlar ise diğer haftalarda yeniden kayıt yaptırarak şanslarını tekrar deneyebilecek.

Final aşamasına çıkmayı başaran 32 takım ise Bahçeşehir Üniversitesi’nin Beşiktaş Güney Kampüsü’nde bulunan BAU eSpor Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde finale yükselme başarısı elde eden son dörtlüden birisi olmaya çalışacak. Son dörde kalan takımlar final maçlarının oynanacağı hafta sonu Bahçeşehir Üniversitesi’nin misafiri olacak.

Espor sevenler için oldukça iyi bir fırsat sunacak olan Liseler Arası League of Legends Turnuvası’nın kayıtları 14 Mart günü açılıyor ve 29 Mart’a kadar devam edecek. Ön elemeler ise 31 Mart, 7 Nisan, 14 Nisan ve 21 Nisan tarihinde gerçekleşecek. 5 Mayıs’ta oynanacak yarı final müsabakalarının ardından 6 Mayıs’ta final karşılaşması gerçekleşecek. Siz de şansınızı denemek istiyorsanız bu sayfadan turnuvaya başvurabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.