League of Legends League of Legends Haberleri

Bengi, Vici Gaming’e transfer oldu

SK Telecom T1 ile üç defa Dünya Şampiyonluğu yaşayan Bengi, LPL takımlarından Vici Gaming’e transfer oldu. Transfer, takımın resmi Weibo hesabından duyurulurken, oyuncunun büyük miktarlara anlaştığı tahmin ediliyor. 

SKT’nin veteran oyuncusu Bengi, yıl sonunda takımdan ayrıldığını açıklamıştı. Profesyonel kariyerine SK Telecom T1 takımında başlayan oyuncu, SKT ile oynadığı süre boyunca dünyanın en iyi ormancılarından birisi olarak gösteriliyordu. S3’teki şampiyonluğun Faker ile en büyük mimarlarından olan oyuncu, S5 ve S6 şampiyonluklarından önce ligde çok fazla oynamamış, fakat değerli tecrübesini finallere taşıyarak SKT’yi şampiyonluğa ulaştırmıştı. Bu yıl da Blank ile mücadele eden SKT, Bengi’nin tecrübesinden aynı şekilde yararlandı. Yaşlandığı için mekanik olarak kendisini yetersiz görmeyen ve sadece belirli metalarda yıldızı parlayan oyuncunun yeni adresi ise Vici Gaming oldu. 

LPL’de mücadele eden Vici Gaming, iyi bir kadro kurmasına rağmen 2016 Yaz Mevsimi’nde ligde başarı yakalayamamıştı. Dandy ile yollarını ayıran takım orman rolüne veteran oyuncuyu getirirken, orta koridorunda ise yine eski bir SKT’li Easyhoon bulunuyor. Oyuncunun NA LCS’ten birçok takımdan yüksek rakamlarla transfer teklifini geri çevirdiği söylenirken, Easyhoon’un Bengi’yi ikna ettiği belirtiliyor.

Yaptığı transferlerle bir türlü başarıyı yakalayamayan Vici Gaming’in bu transfer ile nasıl bir kimliğe kavuşacağı ise henüz belirsiz. Bengi’nin performansındaki dalgalanmalar sürekli oynamakla geçmeyecek gibi gözükse de, oyuncunun uzun yıllar SKT gibi bir organizasyonda elde ettiği tecrübe VG’yi üst sıralara taşıyacaktır.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir