League of Legends

Beşiktaş.Oyun Hizmetleri yeni sezondan umutlu

2016 sezonu öncesi transfer döneminin bitmesiyle beraber Şampiyonluk Ligi’nde adından en çok söz ettiren takımların başında Beşiktaş geldi. 

Başlamasını iple çektiğimiz 2016 sezonuna çok kısa bir süre kaldı. Bu yıl özellikle transfer dönemi ile Şampiyonluk Ligi’nin en hareketli günlerini geride bıraktık. Bu hareketli geçen dönemde de neler yapacağı, yeni sezona nasıl gireceği en çok merak edilen takım kuşkusuz Beşiktaş olmuştu. Takımın bu kadar ön plana çıkmasında ise birçok neden mevcut. 2015 yılının başında BJK’nın e-Spora adım atması bu serüvenin başlangıcı olurken, Türk sporunun en köklü takımlarından birinin e-Spora dahil olması hem LoL profesyonel sahnesinin seyrini değiştirmiş, hem de ülkemizdeki e-Spor anlayışını ileriye taşımıştı. Ayrıca Beşiktaş bu hamlesiyle dünya çapında LoL takımı kuran ilk profesyonel kulüp olmuş ve adından çok fazla söz ettirmişti.

Bu sezonun transfer döneminde ise Beşiktaş’ın Şampiyonluk Ligi’nden çekileceği yönünde çok fazla spekülasyon ortaya çıkmıştı. Kadrodaki yıldız oyuncuların tek tek takımdan ayrılmasıyla beraber, bir anlamda takıma “bitti” gözüyle bakılmıştı. Süper takım olarak nitelendirilen ligin yeni ekibi Suppermasssive’in de BJK’nin ligdeki yerini almasıyla artık her şey kesinleşmişti.

Beşiktaş adına görüşler bu yönde şekillense de, kulüp e-Spora olan desteğini devam ettirme kararı aldı. Bu nedenle BJK ilk olarak geçen senenin yükselen takımlarından Oyuz Hizmetleri’nin yerini aldı. Yeni ismiyle Beşiktaş.Oyun Hizmetleri’nin bir sonraki ve en önemli hamlesi de TT’den Xyraz-Rawbin ikilisini transfer etmesi oldu. Kadrodaki Immortoru, Hibiki (eski ismiyle Rogu) ve Ruvelius’u da takımda tutarak tam anlamıyla iddialı bir takım kurmayı başardı. Böylece Beşiktaş, profesyonel e-Spor sahnesindeki yerini korudu ve taraftarlarını sevindirdi.

Beşiktaş yönetim kurulu üyesi Berkan Gocay da kulübün e-Spora olan desteğini devam ettirmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini ve geçen yıl ilk kez başlattıkları e-Spor desteklerini, bu yıl da sürdürdüklerini açıkladı ve yüz binlerce taraftarın izlediği Şampiyonluk Ligi arenasında başarı ile mücadele etmek istediklerini vurguladı. Gocay, diğer spor branşlarına göre e-Sporun daha kolay ulaşılabilir olduğunu belirtti. Beşiktaş’ın, yeni nesil sporlara açık olan vizyonu sayesinde, hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektirdiğini ve katkılarının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Oyun Hizmetleri takımının yatırımcısı olan Mehmet Şükrü Çeken ise, Beşiktaş gibi büyük bir takım ile güçlerini birleştirmenin, takımları için büyük bir motivasyon olduğunu vurgulayarak, 2016 sezonunda şampiyonluk hedeflediklerini, takımdaki yıldız oyuncularına gelen tüm transfer tekliflerini geri çevirerek, yıldız oyuncularını kadrolarında tutmayı başardıklarını söyledi. Çeken, ayrıca bu yıl Şampiyonluk Ligi’nde yer alan yeni takımları ile hedeflerinin büyük olduğunu, önce TBF finalini kazanacaklarını ve daha sonra Beşiktaş.Oyunhizmetleri e-spor kulübünü Dünya Şampiyonası’na götüreceklerini de söyledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.