League of Legends League of Legends Haberleri

Brand’e önemli bir güçlendirme geliyor

Orta koridor ve destek rollerinde seçildiğini gördüğümüz Brand, önümüzdeki yama ile birlikte vadide daha sık sahne alacağa benziyor, zira şampiyona önemli bir güçlendirme geliyor.

Geçtiğimiz ay yeni rünlerin oyuna eklenmesinin ardından birçok şampiyon gibi Brand de daha sık seçilir hale geldi. Anlık hasar vermesini kolaylaştıracak rünlerle birlikte orta koridorda seçildiğini gördüğümüz İntikam Ateşi Brand, Mana Akışı Yüzüğü sayesinde de eskisi gibi mana problemi yaşamıyor. Destek pozisyonunda da zaman zaman seçilen şampiyon, yine de metada onca güçlü karakter varken popüler hale gelemiyor. Ancak PBE’de gelen değişiklikler bu durumu tersine çevirebilir.

Bilindiği gibi Brand’in pasifi yetenek kullanımları sonrası rakiplerde Tutuştur büyüsü gibi yanma etkisi bırakıyor. Aynı hedefe üç yetenek isabet ettirdiğimiz taktirde ise etrafında oluşan ateş çemberi iki saniyenin ardından patlıyor ve rakibe can değerinin %2’si kadar gerçek hasar veriyor. Bu oran PBE’de %4’e yükseltilirken, artık aynı hedefte yanma etkisinin sona ermesiyle ateş çemberi hemen yeniden oluşturulabiliyor. Bu değişikliğin testleri geçmesi ve normal sunucuya eklenmesi durumunda şampiyonun daha popüler bir hale geleceğini ve oldukça güçleneceğini söyleyebiliriz. Zira değişiklikler sonrası pasif yeteneği artık tank şampiyonları hızlıca eritebilmeye olanak sağlayacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir