League of Legends League of Legends Haberleri

C9, TSM’i mağlup ederek finallere yükseldi

NA LCS Yaz Mevsimi Yarı Final eşleşmesinde bölgenin en köklü 2 takımı karşı karşıya geldi. Kazananın ilk finalisti belirleyeceği mücadelede C9, TSM’i 3-2’yle geçerek finale adını yazdırdı.

C9 mücadeleye Jensen-Blaber ikilisiyle başladı. Beklenenden biraz daha sakin başlayan mücadelede ilk kan 7. dakikada Blaber’dan geldi. Hemen 2 dakika sonra C9 ormancısını yakalayan takım, hem skoru aldı hem de Alev Ejderi’ni katletmeyi başardı. Ejder kontrolünü rakibine hiç bırakmayan TSM buna rağmen kulelerde uzun bir süre C9’ı yakalayamadı. 34. dakikada Baron’u iyi yemleyen TSM 3 skor ve Baron almayı başardı. 35. dakikada ilk kulesini almayı başaran TSM, pozisyonlarını iyi değerlendirip orta koridor inhibitörünü aldı. Üstüne bir de Kadim Ejderha’yı katleden ekip 8000 altın öne geçti. Bu üstünlüğü iyi kullanan TSM, 40. dakikada ilk maçı kazanmayı başardı.

İkinci maça yine aynı kadrolarla çıkıldı. İlk kan sesi yine üst koridordan çıktı ancak bu sefer ilk kanı alan ekip TSM oldu. Erken dakikalarda alt koridor ikilisinin güzel oyunuyla ilk kanı Zven almayı başardı. Alt ve orta koridora harika bir rotasyon yapan C9 daha 14. dakikada 2 kule almayı başardı. Licorice’e alt koridorda ayrılan 3 kişilik kaynağı iyi değerlendiren C9 üst koridordan ikinci kuleyi de alıp altında farkı 3000 seviyesine çıkardı. 23. dakikada Baron’u katletmeyi başaran C9 karşılaşmada önemli bir üstünlük yakaladı. Bu Baron’la birlikte kuleleri teker teker düşüren C9 yaptıkları başarılı savaşla birlikte maçı kazanıp seride durumu 1-1’e getirmeyi başardı.

Serinin üçüncü maçı aksiyonla başladı desek yeridir. Blaber’ın karşı baskınını GangPlank ve Shen ultileriyle lehine çeviren TSM, ilk kanı orta koridorda almayı başardı. Bunun üstüne 14. dakikada girilen savaşta işler pek TSM lehine görünmese de Zven’in harika Swain performansı her şeyi tersine çevirdi. Yapılan savaştan dört skor çıkaran Zven takımına savaşı kazandırdı ve katliam alınmasında büyük rol oynadı. Koridorlarda çıkan ufak savaşlara bile bir anda ışınlanlar ve ultilerle toplanan takımlar seyretmesi keyifli bir mücadele ortaya koydu. C9 ormancısını düşüren TSM bu durumu hemen Baron’la değerlendirmek istedi ve hem Baron’u hem 3 skoru hanesine yazdırdı. Kulelerde öne geçen TSM rakibine Ejder de bırakmayarak 34. dakikada kazandığı savaşla oyunu kazandı ve seride 2-1 öne geçti.

Serinin dördüncü maçına geçerken C9 orman ve orta koridora Svenskeren-Goldenglue ikilisiyle başladı. Kariyerinin ilk playoff maçına çıkan Goldenglue ilk kanı vermesine karşın mücadelede genel olarak iyi bir performans sergiledi diyebiliriz. Alt koridorda Mithy’nin iyi oyununa güzel bir karşılık vererek üstünlüğü az da olsa ele alan C9, ilerleyen dakikalarda serinin genelinde olduğu gibi kulelerde üstünlük kurdu. Serinin diğer maçlarına karşın bu maç daha sakin bir oyun oynayan C9 rakibinin makro oyunda yaptığı hataları iyi değerlendirerek objektifleri aldı. 33. dakikada ise oyunun artık son savaşını da kazanan C9 seride eşitliği sağladı.

Son maça yine Svenskeren-Goldenglue ikilisiyle başlayan C9, dakika 4’te başarısız bir kule altı denemesiyle ilk kanı verdi. Svenskeren’ın hatalı kararlarıyla başlayan maçta C9 alt koridoru ise TSM alt koridoruna karşı üstünlük sağladı. Hatalı kararlarla başlayan Svenskeren ise çabuk toparlanıp Grig’e karşı ormanda minyon ve seviye üstünlüğünü yakalamayı başardı. 20. dakikada kulelerde durumu 4-0’a getiren C9 ejderleri de hanesine yazdırmayı başardı. Yine TSM’in hatasını iyi değerlendiren C9 üst koridordan ilerleyerek inhibitörleri kulesine dayanmayı başardı. Burada çıkan savaşta çok iyi geri dönen C9 3 skor alıp Nexus kulelerini düşürmeyi başardı. Maçı kazanan ekip böylelikle finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir