League of Legends League of Legends Haberleri

Canbiçen güçlendirildi

8.11 yamasıyla güncellenen eşyalar arasında yer alan Canbiçen, 8.13 yamasında dün gece hotfix ile güçlendirildi.

Kritik eşyaların değişmesiyle birlikte nişancı metası güncellense de hala birkaç ADC’nin bu rolde kendisine yer bulabildiğini söylemek mümkün. Bu ADC’ler arasında en popüler olanı ise kuşkusuz Lucian. Mahvolmuş Kralın Kılıcı’nın ucuzlamasıyla bir anda metaya giriş yapan şampiyonun ana eşyaları arasında Canbiçen de bulunuyor.

Ulti kullandıktan sonra her otomatik saldırıda bekleme süresinde azalma veren eşya, dün akşam saatlerinde getirilen hotfix ile güçlendirildi. Değişiklik şu şekilde:

  • Öz Parlaması’nın aktif süresi 8 saniyeden 6 saniyeye düşürüldü.
  • Öz Parlaması’nın sağladığı saldırı hızındaki artış %30’dan %50’ye yükseldi.

Değişikliklere baktığımızda özel aktifinin süresi azalsa da saldırı hızındaki artışın yükseldiğini görüyoruz. Bu oldukça önemli, zira eşya baktığımızda biraz da mecburiyetten satın alınıyor. Lucian oyuncuları öncelikle Mahvolmuş Kralın Kılıcı, ardından ise Kara Balta’yı satın alıyor. Canbiçen eşya diziliminde üçüncü ya da dördüncü sıraya kadar sarkıyor. Baktığımızda gerçekten de harcanılan altının eşyanın sağladığı özelliklere değmediğini söyleyebiliriz. Birçok challenger oyuncu da bunu belirtiyor ve eşyanın abartıldığı kadar iyi olmadığını, farklı alternatifleri olsa hiç tercih edilmeyeceğini söylüyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir