League of Legends League of Legends Haberleri

CandyPanda, SK Gaming’e geri döndü

Play-off sezonunda pek de iyi diyemeyeceğimiz bir performans sergileyen SK Gaming’de Forg1ven’ın takımdan ayrılacağı dedikoduları başlamıştı. Bu dedikodular bugün itibariyle resmiyete kavuştu ve takım tarafından yapılan açıklama ile Ad Carry pozisyonuna Dünya Şampiyonası’ndan sonra takımdan gönderilen CandyPanda getirildi.

Forg1ven’ın agresifliğinden çok uzak olsa da başarılı bir nişancı olarak değerlendirebileceğimiz CandyPanda, SK Gaming için yeni bir umut niteliği taşıyor. SK forması giydiği önceki yıllarda takım ile büyük başarılara imza atan ve Season 2’de sunucunun en iyisi olarak gösterilen CandyPanda’nın dönüşü oldukça önemli. Nitekim agresifliğiyle tanınan Forg1ven, H2K Gaming ile yapılan maçın ardından takım arkadaşı nRated’ın emekli olmasını dilediğini belirtmiş ve bu açıklaması League of Legends çevrelerince “nahoş” bulunmuştu.

SK Gaming’in CandyPanda’nın takıma yeniden katılmasını anlatan resmi açıklaması şu şekilde:

[su_quote]2015 LCS sezonu bizim için karmaşık duygularla sonlandı. Hampus ‘Fox’ Myhre ve Konstantinos ‘Forg1ven’ Tzortziou’nun takıma katılmasının ardından sekiz maç üst üste kazanarak bahar sezonuna oldukça hızlı bir başlangıç yaptık. Performansımızda biraz düşüş görünse de, sezon sonuna geldiğimizde 15-3’lük bir skor elde etmiş ve Play-off’lar için yarı finali garantilemiştik.

Bu harika performansımıza rağmen, takım dinamiğini iyileştirmek ve eksik olduğumuz bazı alanlarda arayı kapatmak için kadromuzda bir değişikliğe gidiyoruz. Lafı fazla uzatmadan, eski Ad Carry oyuncumuz Adrian ‘CandyPanda’ Wübbelmann’a yeniden SK Gaming’e hoş geldin demek istiyoruz. Umuyoruz kadromuza yaptığımız bu katkı, 2014 senesi boyunca elde ettiğimiz başarıları tekrarlamamızı ve daha da iyilerini gerçekleştirmemizi sağlayacaktır.[/su_quote]

Bu gelişmeyle birlikte eski takımına dönen CandyPanda’nın SK Gaming’e bir ivme kazandırması oldukça yüksek bir ihtimal. Hâli hazırda tanıdığı ve birlikte oynadığı arkadaşlarının yanına dönen oyuncu, Forg1ven’ın aksine nRated ile de muazzam bir uyuma sahip. Yine de “playmaker” eksikliğinin SK Gaming için ne anlam ifade edeceğini ve bu eksikliğe rağmen neler başarabileceklerini zaman gösterecek.

Forg1ven’ın ise şu an için nereye gideceği bilinmiyor. Kısa zaman önce koçsuz kalan Gambit Gaming’e katılacağı yönünde dedikodular bulunan oyuncu, şu an için Batı Avrupa liginde 13.3 KDA ve dakika başına 452 altın ortalamasıyla bir numara konumunda. Bu performansa sahip bir oyuncunun kısa zaman içerisinde bir takım bulacağına ise şüphemiz yok.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir