League of Legends League of Legends Haberleri

CBLOL’de ikinci hafta karşılaşmaları tamamlandı

Okyanus ötesindeki ezeli rakibimiz Brezilya’da işler karışmış durumda. Favoriler sürekli puan kaybı yaşarken Team oNe sürpriz çıkışına devam ediyor.Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Keyd Stars 2-0 CNB E-Sports

Keyd Stars ilk haftayı güçsüz rakibi Team oNe’a 2-0 kaybederek kapatmıştı. Yenilginin faturası destek oyuncusu Ziriguidun’a kesildi. Ziriguidus takımdan yollanırken, takım nişancısı esA destek pozisyonuna geçti. Yedek nişancı Juzinho ise artık ilk beşte başlayacak. Yeni beşlisiyle Keyd Stars, CNB E-Sports’a iki oyunda sadece iki skor vererek seriyi kazandı. Ancak bu galibiyet kesinlikle üst sıralar için bir kıstas değil. CNB E-Sports şu an ligin en kötü ekibi görünümünde.

CNB E-Sports’un korkunç performansından ilk hafta söz etmiştik. Bir Esnek Dereceli takımından hallice olan CNB, ilk hafta INTZ karşısında yakaladığı büyük altın farklarına rağmen oyunu bitirememişti. Takımın bu haftaki yenilgisi sürpriz olmadı. Ligin dibine demir atan CNB’nin, kadrosunda büyük değişikliklere gitmedikçe buradan kurtulması beklenmiyor.

INTZ 0-2 Team oNe

Team oNe henüz yeni kurulmuş bir takım. Oyuncuları ise genelde Brezilya Yükselme Ligi’nde boy göstermiş isimler. Ne köklü bir geçmişi ne de yıldız oyuncuları bulunan Team oNe ilk hafta Keyd Stars’ı vadiye gömdükten sonra bu INTZ’e vadiyi dar etti. Wvert’in Rumble, 4LaN’ın Olaf performansları seriyi Team oNe getirdi. İki hafta sonucunda altı puanla tek başına zirvede oturan oNe’ın peri masalı acaba mutlu sonla bitebilecek mi?

Gelelim Team oNe’ın peri masalından INTZ’in kabusuna. Takım ecel terleri dökerek, Nexus’tan oyun çevirerek CNB E-Sports karşısında üç puanı almıştı geçen hafta. Perşembenin gelişi çarşambadan belli oldu; INTZ, Team oNe karşısında tutunamadı. Worlds 2016 kadrosundan sadece alt koridor ikilisini koruyan INTZ için alt koridordan başka yolunda giden bir şey yok gibi görünüyor. Takım eski güzel günlerini tekrar görmek istiyorsa bir ya da bir kaç değişiklik yapmak zorunda!

paiN Gaming 2-0 T Show

Ligin yeni ekibi T Show , ilk hafta ProGaming’e kolayca boyun eğmişti. Kadro kalitesi ligin çok çok altında olan T Show bu hafta da pek bir varlık gösteremedi. İki maçta sadece üç skor ve iki ejder alabilen takım açık bir şekilde sezonun en güçsüz ekibi. T Show kadrosunda büyük değişikliklere gitmedikçe lige tutunması oldukça zor.

paiN Gaming, lige RED Canids mağlubiyetiyle başlasa da, güçlü rakibi karşısında iyi bir oyun sergilemişti. İlk hafta yenilgisi sonrası paiN’in enseyi karartmaması gerektiğini vurgulamıştık. Durum böyle de oldu, takım tertemiz bir oyun ile üç puana ulaştı. Playoff yarışında ben de varım diyen paiN Gaming, ligin üst sıralarını yakalamayı başardı. Temiz oyun, az skor, bol objektif… paiN Gaming gene zirvenin adaylarından biri olacaktır.

ProGaming 1-1 RED Canids

Ne kadar Team oNe’ı öne çıkarıyorsak ProGaming’ten de bir o kadar bahsetmeliyiz.  İlk hafta T Show’u kolay geçtikten sonra bu hafta da son şampiyondan bir puanı koparmayı başardılar. 4 puana ulaşan ekip RED Canids ile ikinci sırayı paylaşıyor.  SkyBard harika Jarvan IV performansıyla takımına bir puanı kazandırdı.

RED Canids lige harika başlamış, güçlü ekibi paiN Gaming’i kolayca geçmişti. Bu baskın performansı “acaba ligi domine mi edecekler” sorularına sebep olurken, ProGaming takımın tüm rüzgarını kesti. RED tarafı, Robo’nun hasar odaklı şampiyonlar ile pek de iyi bir performans sergileyememesinin cezasını ilk oyunu kaybederek çekti. İkinci oyunda ise tockers ve brTT RX sorumluluğu alarak bir puanı kurtardılar.

Haftanın Maçları
17 Haziran 19:00  RED Canids – INTZ
17 Haziran 21:00 Team oNe – ProGaming
18 Haziran 19:00 Keyd Stars – T Show
18 Haziran 21:00 paiN Gaming – CNB E-Sports

Puan Durumu
1.Team oNe: 6 puan
2.RED Canids: 4 puan
3.ProGaming: 4  puan
4.pain Gaming: 3 puan
5.Keyd Stars: 3 puan
6.INTZ: 3 puan
7.CNB E-Sports: 0 puan
8.T Show: 0 puan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir