League of Legends League of Legends Haberleri

CBLOL’de üçüncü hafta oynanan dört karşılaşmayla tamamlandı

CBLOL büyük sürprizlere, ilginç sonuçlara sahne olmaya devam ediyor. Favoriler kayıp yaşamaya devam ederken ligin zirvesine yeni ekiplere ait. Genel olarak oyunların çok uzun sürdüğü, takımların oyunu kapatma aşamasında sorunlar yaşadığı Brezilya Ligi’de üçüncü haftayı sizin için derledik.

RED Canids 0-2 INTZ e-Sports

İki haftadır yerden yere vurduğumuz INTZ, sezonun en temiz serilerinden birine imza atarak son şampiyonu puan tablosunun dibine yolladı. Takımın ilk iki hafta ana sıkıntısı üst koridor ve ormandı. Sıkıntılarını çözdükleri için bu galibiyete ulaştıklarını söylemek güç. Takım ana odağı hala orta koridor ve nişancıları. Ancak en azından takım uyumu konusunda bir adım gelişen INTZ üç puanı kapmayı başardı. RED Canids’te ise kötü gidiş devam ediyor. Geçen haftayı bir puanla geçirdikten sonra bu haftayı da puansız geçiren ekip altıncı sırada yer buldu kendine. İki nişancısını(brtt RX ve Sacy) sürekli değişmeli olarak kullanan takım, belki de artık bir tanesinde karar kılmalı.

Team oNE e-Sports 0-2 ProGaming Esports

Ligin iki yeni ekibi, ilk iki haftayı harika geçirerek dikkatleri çekmişti. Team oNe, daha zorlu bir fikstürden gelip ilk sıraya yerleşerek daha üstün görünmüştü. Ancak ProGaming rakibine şans tanımadı ve puanını yediye yükselterek liderlik koltuğunu devraldı. Hasar odaklı tercihleri ve agresif oyunuyla üç puanı ProGaming’e getiren üst koridor oyuncusu SkyBart, yükselen performansını sürdürüyor. Bir de LUSKKA, iki harika Kalista oyunuya vadiyi sallayınca ProGaming için kolay bir üç puan geldi. Team oNe, koridor aşamasında rakibiyle dişe dişe bir mücadeleye girişse de dakia yirmi sonrası oyunun tüm kontrolünü kaybetti iki oyunda da. Yanlış takım savaşı kararları ve kötü rotasyonlar Team oNe’ın yenilmezlik serisinini sonlandırdı.

Keyd Stars 2-0 T-Show E-Sports

Keyd Stars lige şok Team oNe yenilgisiyle başladıktan sonra geçen iki haftada kendini buldu. Juninzo’nun nişancı pozisyonuna gelmesi, esA’nın destek rolünü üstlenmesi takımın temposunu yükseltti. RED Canids’in mağlup olduğu haftada altın değerinde üç puan ile haftayı kapatan Keyd Stars kendine dördüncü sırada yer buldu. Öte yandan T Show’un düşüşü, ivme kazanarak devam ediyor. Kötü performansları, orta ve genç oyunu nasıl geçireceklerini bilmemeleri ve yeteneği şaibeli oyunculardan kurulmuş olmaları onları dibe çekiyor. T Show’un kadrosunda değişiklik yapma gereksinimi günden güne artıyor.

paiN Gaming 2-0 CNB e-Sports Club

Biraz şanslı bir fikstüre sahip olan paiN Gaming, iki haftadır ligin son sırasındaki takımlarla karşılaşıyor. CNB ve T Show serilerini kayıpsız geçen paiN,  puanını altıya yükseltti. İlk haftaki RED Canids yenilgisi sonrası kendine gelecek arayı bolca bulan paiN Gaming’in, gelecek haftalardaki performansı merak konusu.  CNB’yse puansız ilerleyişine tam gaz devam ediyor. Bir de “zaten kaybediyoruz bari farklı bir şeyler deneyelim” diyip serinin ilk maçında desteklerini ormancı, ormancılarını destek pozisyonuna yollamaları iyice garipsendi. İşin garibi bu değişiklik yapıldığında CNB’e paiN’e 38 dakika kadar direnirken, herkes kendi rolüne döndüğünde CNB sadece bir skor alıp 28.dakikada Nexus’unu kaybetti. Ancak takım küme düşmek istemiyorsa bundan daha sağlam ve daha ayakları yere basan fikirlere ihtiyacı var.

Oynanan serilerin ardından puan durumu ise şöyle şekillendi:

Önümüzdeki haftanın programı ise şöyle:

  • 24 Haziran 19:00 T Show – Team oNe
  • 24 Haziran 21:00 RED Canids – CNB e-Sports
  • 25 Haziran 19:00 Keyd Stars – ProGaming
  • 25 Haziran 21:00 INTZ – paiN Gaming

 

1 Comment

  • Key bey 23 Haziran 2017

    Faker ın götünün kılıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir