League of Legends League of Legends Haberleri

Çin’in 2018 Asya Oyunları’nda mücadele edecek kadrosu belli oldu

League of Legends’ın bu yıl ilk defa dahil edildiği 2018 Asya Oyunları’nda mücadele edecek olan Çin’in kadrosu duyuruldu. 

Pazar günü Doğu Asya elemelerinin başlayacağı turnuvada Güney Kore, Japonya ve Tayvan’ın ardından Çin de turnuvada oynayacak oyuncularını duyurdu. Kadroda fazlasıyla Royal Never Give Up takımından oyuncu bulunması ise espor sahnesini takip edenleri şaşırtmadı. Buna göre:

  • Üst koridor: Yan “LetMe” Jun-Ze
  • Orman: Liu “Mlxg” Shi-Yu
  • Orta koridor: Su “xiye” Han Wei
  • Nişancı: Jian “Uzi” Zi-Hao
  • Destek: Tian “Meiko” Ye
  • Yedek: Shi “Ming” Sen-Ming
  • Koç:  Ji “Aaron” Xing

Son olarak Berlin ve Paris’te düzenlenen MSI 2018 turnuvasını kazanan Royal Never Give Up’tan kadroda dört oyuncu bulunuyor. Üst koridordaki LetMe, Mlxg, Uzi ve Ming, başarılarından ötürü ülkenin kadrosunda yer aldı. Bununla birlikte Team WE’den ligin en iyi performans gösteren orta koridoru xiye ile Edward Gaming’in destek oyuncusu Meiko da kadroyu tamamladı. Takımın koçluk görevini de EDG’den Aaron üstlenecek.

Çin’in turnuvaya katılma süreci ise görece zorlu oldu. Ülke hükümetinin turnuva için onay vermemesi, bu problemin farklı bir bakanlık ile çözülmesiyle sonuçlandı. Çin de tıpkı diğer ülkeler gibi 24 Ağustos ile 1 Eylül arasında Endonezya’da düzenlenecek 2018 Asya Oyunları’nda yer alabilecek. Turnuvada ev sahibi Endonezya dahil sekiz takım yer alacak. 2018 Asya Oyunları’nda League of Legends gösteri sporu olarak kategorilendirilmiş durumda, yani turnuva sonucu madalya dağıtılmayacak. Asya Oyunları, esporun 2022’de Çin’de düzenlenecek Olimpiyatlar için resmi girişi olarak nitelendiriliyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir