Worlds 2023, uluslararası espor arenasında yeni bir dönem başlatıyor. Her karşılaşma, oyunun zirvesindeki mücadeleyi yansıtıyor. League of Legends mix

Çin 3 – 0 Dünya | Worlds 2023

Yeni sistemiyle izleyicilerden oldukça olumlu yorumlar alan Worlds 2023’te çeyrek final maçları başladı. Çeyrek Final’e kalmayı başaran 8 takım arasında NRG, Çin ve Koreli olmayan tek takım olmuştu.

Çeyrek Final Maçları: 
GEN G 2-3 BLG
NRG 0-3 WBG
JDG 3-1 KT
LNG – T1

Knockout Stage başladı ve şu ana kadar oynanan 3 çeyrek final maçında Çin takımları rakiplerini mağlup etmeyi başardı. Yarın oynanacak LNG – T1 karşılaşmasında da kazanan Çin takımı olursa Dünya Şampiyonası sadece Çin takımları arasında devam edecek. Yarı finalde mücadele edecek 4 takım da LPL takımlarından oluşacak. Bu, Worlds tarihinde bir ilki temsil edecek ve Çin’in espor alanındaki hakimiyetini bir kez daha kanıtlayacak.

Mükemmel Sezon Yolunda

Worlds 2023, espor severleri bir araya getiren büyüleyici bir şölen.

JDG

JDG, iki LPL başlığı ve MSI zaferini takip ederek, Worlds’i kazanarak mükemmel bir sezonu tamamlama yolunda. Swiss aşamasında Team BDS, Bilibili Gaming ve LNG Esports’u mağlup ederek 3-0 bir rekora ulaştılar. Eğer Worlds 2023’ü de kazanan takım JDG olursa, bir sene içerisindeki tüm kupaları kazanmayı başaracaklar.

LNG (LNG Esports)

JDG ve Gen.G’nin dışında LNG, bir diğer şampiyonluk adayı olarak gösteriliyor. Avrupa temsilcisi Fnatic karşısında rahat bir galibiyet alarak güçlü bir başlangıç yaptılar. LNG’nin orta koridor oyuncusu Lee “Scout” Ye-chan, Fnatic’in kendilerine karşı olan güvenine karşılık sakin bir gülümseme ile, “Dürüst olmak gerekirse … NA ve EU takımları her zaman [Worlds’te] kendilerine güveniyor. Onların güvenine dair düşüncem yok.” dedi. Ardından LNG, Batılı bir diğer takım olan Cloud9’u mağlup etti. Sonrasında Worlds favorisi JDG’ye kaybettiler ama onlardan bir oyun almayı başardılar. Bu kayıp onları fazla etkilemedi çünkü Kore’nin üçüncü tohumu KT Rolster’ı 2-1 ile mağlup ederek playofflara ilerlediler.

Bilibili Gaming (BLG)

BLG, G2’yi 2-1 mağlup ederek Çin’e ilk kez dört takımla Worlds çeyrek finallerine gitme onurunu yaşattı. BLG’nin Swiss aşamasındaki yolculuğu, Kore’nin KT Rolster takımına karşı bir zaferle başladı, ardından kendi vatandaşları JD Gaming’e karşı bir yenilgi aldılar ve sonra Avrupa’nın Fnatic takımını mağlup ettiler. Dördüncü turda T1’a 1-2 yenildiler, ancak G2’ye karşı galibiyetle geri döndüler. BLG, beklenildiği gibi, daha düşük sıralı bir Kore takımını ve karşılaştıkları her iki Avrupa takımını yendi, JDG’ye ve ardından bazılarının başlangıçta daha çok eşleşme olarak gördüğü T1’e karşı kaybettiler.

Weibo Gaming

Weibo, Swiss aşamasına NRG’yi ikna edici bir şekilde yenerek güçlü bir başlangıç yaptı. Ancak sonraki iki maçı kaybederek elenmenin eşiğine geldi. Çinli takım bununla birlikte MAD Lions’a karşı 2-0 ve Fnatic’e karşı 2-1’lik galibiyetlerle geri dönüş yaptı ve playofflara ilerledi. Playofflara ilerleyen yedi Doğu takımı arasında Weibo, kesinlikle en savunmasız görünen takım. Sadece Batılı takımları yenerek ilerlediler ve MAD Lions ve Fnatic’e karşı oynadıkları hiçbir seride hakim bir performans sergilemediler.

 

4. çeyrek final maçı yarın oynanacak. Eğer Çin takımı LNG de rakibini mağlup ederse, yarı finale kalan dört takımın tamamı Çin’den olacak. Bu, Worlds tarihinde bir ilki temsil edecek ve Çin’in espor alanındaki hakimiyetini bir kez daha kanıtlayacak.

 

Worlds 2023’ün dikkat çekici takımı Weibo Gaming. Her maç, takımın birlik ve becerisini ortaya koyuyor.

Worlds 2023’ün şampiyonluk mücadelesinde, Çin takımlarının hakimiyeti göz kamaştırıcı bir şekilde sürüyor. Şimdiye kadar oynanan üç çeyrek final maçında galip gelen hep onlar oldu. Ancak yarının karşılaşması, bu turnuvanın seyrini değiştirebilecek kritik bir an olacak. T1, espor dünyasının köklü ve güçlü temsilcilerinden biri olarak, Çin’e karşı Dünya’nın son kalesi olarak sahneye çıkıyor. Acaba T1, bu savaşta galip gelerek yarı finaldeki Çin hegemonyasına bir son verebilecek mi?

Yoksa yarı final, Çin takımlarının kendi aralarında top sektirecekleri, eşsiz bir gösteriye mi dönüşecek?

Cevabı yarınki nefes kesen maçta bulacağız. Her iki durumda da, Worlds 2023 bize unutulmaz anlar yaşatmaya devam edecek. Şüphesiz ki, espor severler için heyecan dolu bir gösteri bizi bekliyor.

 

 

Worlds 2023’te Nefesleri Kesen Rekabet: Swiss Stage Programı ve Sonuçları

1 Comment

  • Jessie Arklee 7 Kasım 2023

    How to download league of legends

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir