League of Legends

Cleveland Cavaliers’ın NA LCS başvurusu kabul edildi

Başarılı NBA takımı Cleveland Cavaliers, işleyişin tamamen değişip franchising sisteminin geldiği NA LCS’e yaptığı katılım başvurusundan olumlu sonuç aldı.

Amerikan spor kültürünün bir parçası olan ve neredeyse Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm spor liglerinde uygulanan franchising sisteminin NA LCS’e gelmesiyle birlikte Amerikalı yatırımcılar ellerini ovuşturmaya devam ediyor. ESPN’in haberine göre Golden State Warriors’ın sahibi Lacob ailesinin lige kabul almasından sonra, Cleveland Cavaliers da kulüp olarak yaptığı başvurudan olumlu sonuç aldı. Cleveland şehrinin yarım asırlık hiçbir spor dalında şampiyon olamama lanetini basketbol ile geçen sene bozan Cavaliers, espora adım atışını resmileştirecek lig slotu için tam 13 milyon dolar ödeyecek. League of Legends şubesinin tüm organizasyonunun ünlü eski Call of Duty oyuncusu Matthew “Nadeshot” Haag’ın üstleneceği bilgiler arasında. NBA’in en güçlü iki takımı konumundaki Cavaliers ve Warriors, NA LCS’in yanında NBA 2k18 liginde de boy gösterecek. NBA kuralları gereği NA LCS’te Cavaliers ve Warriors isimlerini kullanamayacak olan takımlar, partnerlik anlaşması sayesinde 2k18 liginde aynı problemi yaşamayacak.

Son duruma baktığımızda NA LCS’in kesinleşmiş sekiz slotu Cavaliers, Cloud9, CLG, TSM, Echo Fox, Team Liquid, OpTic Gaming ve Lacob ailesinin kuracağı takım arasında dağılıyor. Immortals, Phoenix1, Team Dignitas ve Team Envy’nin başvurularının reddedilmesinden sonra geriye kalan toplam 26 milyon dolar değerindeki iki slot sahibini bekliyor. FlyQuest hâlâ başvurusuna cevap beklerken, ünlü EU LCS takımları ve Amerikalı yatırımcılardan oluşmuş hatrı sayılır büyüklükte bir grup, Riot Games’in Los Angeles ofisinin önünde sıraya girmiş durumda.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.