League of Legends

CLG, koç Scarra ile yollarını ayırdı

Neredeyse Sezon 2’den beri bir türlü “potansiyeline” erişemeyen takım olarak bilinen CLG, oyuncu kadrosunu öyle ya da böyle bir istikrara oturtmuşken ve bunun üstüne oldukça tecrübeli, aynı zamanda eski bir LCS oyuncusu olan Scarra ile de koçluk konusunda anlaşmışken, henüz 1 yıl dolmadan Scarra’yı gönderme kararı aldı.

2 sezondur takımın harika bir performans gösterip çeyrek finale geldikten sonra elenmesi bir çok spekülasyona ve eleştiriye yol açarken, hiç kimsenin Scarra’yı suçladığı yoktu. Zira kendisinin oyun bilgisi ve oyuna bakış açısının ne kadar geniş ve engin olduğunu, League of Legends profesyonel sahnesini ucundan kıyısından takip eden herkes bilmekte. Her ne kadar Scarra görevinden ayrılma konusunun kendisinin seçimi olduğunu belirtse de, kişisel problemlerinin bulunduğunu ve bu kararı almasındaki en önemli nedenin bir çeşit idealizm olduğunu belirtti.

2015 Kuzey Amerika Kış Sezonu’na fırtına gibi bir başlangıç yaptıktan sonra, birkaç kayıp verse dahi, takımın uzun yıllar sonra oynadığı en iyi oynatan Scarra, CLG’nin “altın çağı” olarak nitelendirilen kadrosunu değerlendirmeyi çok iyi bir şekilde başardığını söyleyebiliriz. Takımın en zayıf halkası olarak gösterilen Link’in bile, karakterine çok daha fazla uyan Ezreal seçimleri ile gelişimini sağlayan ve takımın zaferlerinde önemli rol almasına yol açan Scarra’nın taktikleri ile takım sezonu son haftada yenilmeleri yüzünden 3.lük ile tamamladı. Playofflara son sıradan katılan Team Liquid ile eşleşen CLG’nin seriyi 3-0 kaybetmesi, sanırım Scarra’nın bu kararı almasındaki en önemli etken olarak gösterilebilir.

Geçmiş senelerdeki Doublelift odaklı takım kompozisyonunu, takıma ZionSpartan’ın da katılmasından sonra değiştiren ve bencilliğe yer vermeyip tamamiyle “takım” oyununu ön plana çıkaran Scarra, takımdaki en büyük sorunun “takımın kimliğini bulamaması” olduğunu belirtti.

Scarra’nın CLG’den ayrıldığı açıklamasını yaptıktan sonra Travis Gafford ile yaptığı röportajı şuradan izleyebilirsiniz:

Bundan sonra ne yapacağını belirtmeyen Scarra’yı tekrardan League of Legends profesyonel sahnesinde görmeyi dört gözle bekliyoruz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.