League of Legends League of Legends Haberleri

CLG oyuncu gelişim koçu aldı

Amerika LCS takımlarından Counter Logic Gaming, profesyonel sahnede bir ilki gerçekleştirerek oyuncu gelişim koçu işe aldığını duyurdu.League of Legends’ın profesyonel sahnesinde artık her bölgeden takımlar kendine ait personellere sahip oluyor. Menajer, takım koçu ve analist gibi roller de genel olarak bildiğimiz personeller arasında yer alıyor. Counter Logic Gaming ise profesyonel arenada bir ilki gerçekleştirdi ve bünyesine oyuncu gelişim koçu adını verdiği bir personeli kattı. Michael Schwartz ile bu görev konusunda anlaşan CLG, böylece takımın arka planında bulunan destek birimini de güçlendirmiş oldu.

Takımın yaptığı açıklamaya göre, Michael Schwartz geçtiğimiz birkaç haftalık süreçte takımla beraber hareket etti. Bu birliktelik ise takım içerisindeki atmosferin iyileşmesine ve Schwartz’ın oyuncular ile daha çabuk kaynaşmasına ortam hazırladı. Bu anlaşma ile ilgili bir de video yayınlayan Counter Logic Gaming, oyuncu gelişim koçunun görevlerinin ne olduğunu da gayet açık bir şekilde ifade etti. Açıklamaya göre Michael Schwartz oyuncuların uyku programını, fiziksel antrenmanını ve mental aktivitelerini kontrol edecek.

Ligde şu an da 8-4 ile ikinci sırada bulunan Counter Logic Gaming, sezon başında takım adına yapılan kötü yorumları da karşılıksız bıraktı. Kadronun yapıtaşlarından olan Doublelift’in dışında yıldız oyuncusu Pobelter’ı kaybeden CLG için 2016 sezonunun kötü geçeceğini düşünen birçok kişi bulunuyordu. Haftalar ilerledikçe bu fikirleri yıkan takım sağlam performansının da karşılığını alarak ligde üst sıralara tırmandı. Profesyonel sahnede bir ilke imza atarak oyuncu gelişim koçu adı altında personel işe alması ve oyuncularına daha iyi bir ortam sunmayı amaçlaması da CLG’nin profesyonellik düzeyinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir