League of Legends

CLG’de Xmithie Dünya Şampiyonası’nda görev alacak

Counter Logic Gaming’de vize sıkıntısı yüzünden şampiyonada oynayamayacağı açıklanan Xmithie’nin sorunu çözüldü ve oyuncu takımı adına görev alacak.

Geçtiğimiz haftalarda CLG’de Xmithie’nin vize sıkıntısı yaşadığını ve onun yerine yedek orta koridor oyuncusu HuHi’nin oynayacağı haberini şurada yazmıştık. Haberde de belirttiğimiz gibi Filipinli bir e-spor temsilcisinin takıma yardım edebileceğini söylemiş ve daha sonra takım yönetimiyle iletişime geçtiğini duyurmuştu. Counter Logic Gaming yaptığı açıklamada kısa süre içerisinde vize sorununu çözmenin imkansız olduğunun söylendiği fakat her yolu deneyerek sıkıntıyı çözdüklerini yazdı. Ayrıca açıklamada bu süre içerisinde takıma yardımcı olanlara özel bir teşekkür ettiler ve bu kişilerin içerisinde Filipinli e-spor temsilcisi de bulunuyordu.

Vize sıkıntısının çözülmesi kuşkusuz CLG adına çok iyi bir gelişme oldu. Xmithie her ne kadar zaman zaman çok eleştirilse ve takımın en kötü oyuncusu olarak görülse de şampiyonada takıma katacağı şeyler çok fazla. Amerika LCS finallerinde özellikle de TSM’e karşı gösterdiği performans üst düzeydi. Yedek orta koridor oyuncusu HuHi’nin ise orman rolünde yapabilecekleri ise büyük bir soru işaretiydi. Xmithie’nin oynaması ile CLG şampiyonada gücünü tam anlamıyla ortaya koyabilecek kapasitede olmuş olacak. A grubunda KOO Tigers, Yoe Flash Wolves ve PaiN Gaming ile eşleşen Counter Logic Gaming grubun KOO Tigers ile birlikte favorisi olarak görülüyor. Takımın şampiyonada neler yapacağını ise hep birlikte önümüzdeki haftalarda göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.