League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, Fortnite takımı kurdu

Espor organizasyonlarının ilgisinin günden güne arttığı Fortnite’ta kadro oluşturan son takım Cloud9 oldu. Böylelikle C9, tamamı Koreliler’den oluşan bir Fortnite takımıyla anlaşan ilk organizasyon oldu. Kadro şu şekilde:

  • Choi “Trona” Jun-Hyeong
  • Choi “Noah” Tae-Jun
  • Kim “GANJi” Sung-Min
  • Moon “Duty” Sun-Ho

C9’ın açıklamasına göre Duty, Kore’deki  Fortnite Solo sıralamasında birinci sırada, dünyada ise ilk 10’da yer alıyor. Daha önce Lunatic-Hai’de forma giyen Duty’yle birlikte ekip son olarak ROX Gaming Showmatch’te her iki haritayı da kazanmıştı.

C9 CEO’su Jack Etienne ise “Fortnite’taki bu yetenekleri takımımıza kattığımız için çok mutluyuz. Trona, Noah, GANJi ve Duty’nin bizi gururlandıracağından hiç şüphem yok.” ifadesini kullandı.

Kuzey Amerika menşeili Cloud9’ın farklı oyunlarda da tamamı Koreliler’den oluşan takımları bulunuyor. Overwatch League’de mücadele eden London Spitfire ile organizasyonun PUBG takımı da tamamı Koreli oyunculardan oluşuyor. Kuzey Amerikalı organizasyonların Fortnite’a olan ilgisi de günden güne artıyor. FaZe Clan, OpTic Gaming ve Team SoloMid ile birlikte C9 da bu organizasyonlar arasında kendisine yer buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir