League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, IEM Katowice’den çekildi

Cloud9, yeni ABD başkanı Donald Trump’ın seyahat yasağı kararının arkasındaki belirsizliği gerekçe göstererek IEM Katowice’ten çekilme kararı aldı.

Intel Extreme Masters’ın resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada Cloud9’ın tüm odağını 6-0 gibi müthiş bir galibiyet serisiyle başladığı NA LCS’te tutmak istediği vurgulandı. Bununla birlikte organizasyonun League of Legends kanadında çalışan ekibin %60’lık bir kısmının ABD vatandaşı olmadığı ve Amerika’da çalışmak adına vize kullandığı da ayrıca vurgulandı. 2016 Dünya Şampiyonası’nda ilk sekiz arasına girdikten sonra IEM Katowice 2017 için davet alan Cloud9’da as kadrodaki beş oyuncudan üçü de yabancı statüsünde.

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’ne mükemmel bir başlangıç yapan Cloud9, ilk üç hafta sonunda mağlubiyet yüzü görmedi ve bu sene şampiyonluğun ne kadar ciddi bir adayı olduğunu şimdiden ispatladı. IEM Katowice’te başarı beklentisi yüksek olan takım, Amerika’ya yeniden girişe izin verilmemesi riskini almamayı tercih etti. Nitekim bu tercih de anlayışla karşılandı. IEM resmi sitesinde yapılan açıklamada, “Onları canlı izlemek bizi çok mutlu ederdi ancak bu kararın arkasındaki sebebi gayet iyi anlıyor ve onlara NA LCS’te bol şans diliyoruz,” denildi.

Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump, 27 Ocak’ta Irak, Suriye, Libya, Somali, Sudan ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişini 90 gün süreyle yasaklayan bir başkanlık emri imzalamıştı. Tüm mültecilerin girişi 120 gün, Suriyeli mültecilerin girişi ise belirsiz bir süre yasaklanmıştı. Federal mahkemeler tarafından bu karar tekrar tekrar bozulsa da, şu an Amerika’da neyin nasıl uygulanacağına yönelik ciddi bir belirsizlik söz konusu. Cloud9’ın geri dönüşünde ülkeye giriş problemi yaşama ihtimali de bu belirsizlikten kaynaklanıyor.

Cloud9 yerine IEM Katowice’e katılacak yeni League of Legends takımı önümüzdeki günlerde duyurulacak. Turnuva 25-26 Şubat tarihlerinde Polonya’nın Katowice şehrinde düzenlenecek.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir