League of Legends League of Legends Haberleri

Cloud9, Impact ve Meteos ile anlaştı

NA LCS’in köklü takımlarından Cloud9, kadrosuna Imapct ve Meteos’u dahil ettiğini duyurdu.

Bahar mevsiminde çok başarılı bir lig dönemi geçirmesine rağmen mevsim finallerinde hayal kırıklığı yaşayan Cloud9 kadro değişikliğine gitti. 2016 sezonu başında Rush ve Bunny Fufuu gibi oyuncuları transfer eden C9 sezona iddialı bir şekilde giriş yapmıştı. Takımın lig içinde istikrarı elde edememesi ve zaman zaman kötü bir oyun ortaya koymasının ardından emekli olan Hai geri dönmüş ve destek rolüne geçmişti. Bu hamlenin ardından iyi bir ivme yakalayan C9 normal sezonu güzel bir performansın ardından üçüncü bitirmiş hatta ikinciliği son anda CLG ekibine kaptırmıştı. Takım mevsim finallerinde ise çeyrek finalde ezeli rakibi TSM’e 3-1 yenilerek erken bir veda etmişti.

Cloud9 gibi köklü ve büyük bir takım için çeyrek finalde elenmek tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Özellikle de şampiyonluk adına yapılan yıldız oyuncu transferlerinin ardından takımın bir final bile görememesi Cloud9’ı yeni hamleler yapmaya itti. Bir süredir dedikodular arasında NRG Esports’da forma giyen Impact’in C9’a transfer olacağı yönünde spekülasyonlar bulunuyordu. Bununla birlikte emekliye ayrılan tecrübeli ormancı Meteos’un da takıma geri döneceği yine söylentiler arasındaydı. Çok geçmeden bu spekülasyonlar gerçeğe döndü ve Cloud9 hayranlarıyla paylaştığı bir videoda Imapct ve Meteos’un takıma dahil olduğunu duyurdu.

Kariyerinde SK Telecom T1 ile LCK şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonluğu bulunan Impact kuşkusuz şu an NA LCS’in en iyi üst koridor oyuncuları arasında bulunuyor. NA LCS’de ikinci yılını yaşayan Impact yeteneğini her zaman göstermeyi başarsa da Team Impulse ve NRG Espors ile aradığını bir türlü bulamamıştı. Cloud9 gibi büyük bir takıma transfer olan oyuncu sonunda kendi hedefleri doğrultusunda bir ekibin parçası oldu diyebiliriz. Emekliliğinden dönen Meteos ise tecrübesi ile ön plana çıkan bir isim. Kariyerinde deyim yerindeyse ikinci baharını yaşayan tecrübeli ormancının şüphesiz takıma çok büyük bir katkısı olacaktır.

Cloud9’nın takım kaptanı ve shocaller konumundaki Hai olmadan yaz mevsiminde nasıl bir performans göstereceği şu an birçok kişinin merak ettiği konu. Takımın Hai olmadan tökezlediğini ve kötü bir oyun ortaya koyduğuna çok fazla şahit olmuştuk. Yeni bir kadrosu ile yaz mevsimine giren Cloud9’nın nasıl bir performans sergileyeceğini hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir