League of Legends League of Legends Haberleri

Contractz ve Ray, Cloud9’a transfer oldu

NA LCS’in köklü ekiplerinden Cloud9, Challenger takımındaki Contractz’ı as takıma alırken, Team Dignitas’tan ayrılan üst koridor oyuncusu Ray’i de yedek pozisyonuna transfer etti. Ekip, önümüzdeki mevsim yedi kişilik kadro ile mücadele edecek.

LCS’e yükseldiği andan itibaren her yıl Worlds’e katılmayı başaran Cloud9, 2017 kadrosunu genişletiyor. 2016 yılında Meteos’u geri getiren ve üst koridoruna Impact’i transfer eden takım, ESPN’in haberine göre ormanda bir değişiklik daha yapacak. 2016 yılını Cloud9 Challenger takımında geçiren ve şu anda en yetenekli genç ormancılardan birisi olarak gösterilen Contractz, Cloud9’ın as takımına yükseldi. Meteos’un takıma katılmasından önce de ismi geçen oyuncu, 2017 sezonunda C9 ile LCS şampiyonluğu için mücadele edecek.

Öte yandan üst koridora da takviye yapan Cloud9, Impact’in yedeği olarak geçtiğimiz mevsim Apex/Dignitas’ta forma giyen Ray’i transfer etti. Ligdeki en iyi üst koridor oyuncularından birisi olan Ray’in Impact ile zaman paylaşması zor gözükse de, oyuncunun bazı karşılaşmalarda forma giymesini bekleyebiliriz.

Şu an için Cloud9’ın kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Impact/Ray
  • Orman: Contractz/Meteos
  • Orta koridor: Jensen
  • Nişancı: Sneaky
  • Destek: Smoothie

C9 hayranlarının Contractz’tan beklentileri oldukça yüksek. Bununla beraber organizasyonda ikinci yılını geçirecek olan Jensen-Sneaky-Smoothie üçlüsünün sinerjisi ile beraber Impact-Contractz iletişiminin artması, Cloud9’ın 2017 Bahar Mevsimi’nde başarısının sırrı olabilir. Geçtiğimiz mevsim Bölgesel Eleme Turnuvası’na katılan Cloud9, bu yıl Worlds 2016’da B grubunda mücadele etmiş ve Çeyrek Final’de Samsung Galaxy’ye yenilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir