League of Legends League of Legends Haberleri

Copenhagen Wolves’un 2016 kadrosu belli oldu

Avrupa’nın büyük eSpor takımlarından olan Copenhagen Wolves ekibinin yeni kadrosu belli oldu.

2015 sezonunu büyük hayal kırıklığı yaşayarak kapatan Copenhagen Wolves, yaz mevsimini sonuncu olarak bitirmenin ardından Avrupa LCS Ligi’nden düşmüştü. 2016 sezonunu Yükselme Ligi’nde geçirecek olan köklü ekip kadrosunda yeniden yapılanmaya gitmeye karar verdi. Kadroda en son olarak Lenny, Shook, Soren, Freeze ve Je suis Kaas bulunuyordu. Bu isimlerden takımda kalan tek isim ise orta koridor oyuncusu Soren oldu. 2014 yılından beri takımda görev alan oyuncu yeni sezona da CW ile devam edecek.

Yeni kadroyu Soren’in etrafında kuran ekip, LCS tecrübesi olan oyuncuların yanında çaylak oyuncularla da kadrosunu güçlendirdi. Üst koridor için Avrupa LCS’in en tecrübeli oyuncularından Wickd transfer edildi. 2014 yılında Alliance ile şampiyonluk yaşayan oyuncu 2015 yılında Elements adı altında yeniden kurulan takımda oynamaya devam etmişti. 2015 yılı Wickd’in kariyeri anlamında büyük bir hayal kırıklığı oldu ve performansı ile sürekli eleştirilerin hedefi olmuştu.

Takım, saldırı gücü taşıyıcısı rolü için ise yine LCS tecrübesi bulunan p1noy ile anlaştı. Gambit Gaming’de görev alan oyuncu Wickd gibi 2015 sezonunda performansı nedeniyle birçok kez eleştirilen bir başka isimdi.

Üst koridor ve saldırı gücü taşıyıcısı için tecrübeli oyuncuları tercih eden CW, ormancı ve destek rolüne çaylak isimleri getirdi. Takımın yeni ormancısı Trowen olurken, Unlimited’ın ardından boşta kalan destek rolünün sahibi de SirNukesAlot oldu. Yeni destek oyuncusu SirNukesAlot, 2015 tekli dereceli sırasında Rekkles’ı geçerek birinciliğe yükselmiş ve adından söz ettirmişti. 2016 Yükselme Ligi’nde bu isimlerle mücadele edecek olan Copenhagen Wolves başarılı bir kadro kurmuş gibi gözüküyor. Yükselme Ligi’nde başarılı olup olamayacaklarını ise yeni sezonunun başlaması ile birlikte hep beraber göreceğiz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir