League of Legends League of Legends Haberleri

Dade, Qiao Gu Reapers takımına transfer oldu

Efsane orta koridor oyuncularından Bae “Dade” Eojin tekrar Qiao Gu Reapers yeni adıyla Newbee takımına katıldı.

2014 Dünya Şampiyonası’ndaki performansı ile akıllarda yerde eden orta koridor oyuncusu Dade, kariyerinde ikinci kez QG Reapers ile anlaştı. Oyuncu 2016 sezonu başında Masters 3 takımından kadroya yedek olarak dahil edilmiş fakat, QG ligde iyi bir performans gösterince Dade serbest bırakılmıştı. Mevsim finallerine geçtiğimizde ise QG ekibinde takım içi beklenmedik olaylar patlak vermişti. Ormancı Swift ile orta koridor oyuncusu Doinb arasındaki sorunlar büyük bir sıkıntıya dönmüş ve Doinb mevsim finallerinde görev almamıştı. Meydana gelen bu oyuncu eksikliğinde orta koridorda görev alması düşünülen isim ise Dade olmuştu fakat işler planlandığı gibi gitmedi.

Kaydı yapılmayan Dade mevsim finallerinde takımda görev alamadı ve Qiao Gu, orta koridor rolünde nişancısı Peco’yu oynatmak zorunda kaldı. Ülkesi Kore’ye dönen Dade’nin yaptığı bir yayında QG Reapers’da oynamak istediğini belirttiği de bilinenler arasındaydı. Kısa bir zaman kalan yaz mevsimi öncesi QG orta koridor eksikliğini Dade ile doldurduğu bilgisini Weibo üzerinden yayınlanan bir tanıtım videosu ile hayranlarıyla paylaştı. Kariyerinde Kore Ligi şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonası’nda yarı final tecrübesi bulunan Dade kuşkusuz efsanevi orta koridor oyuncuları arasında yer alıyor.

QG Reapers harika bir bahar mevsimi geçirse de takım içinde çıkan problemlerden dolayı belki de şampiyonluktan oldu. Dade’nin kadroya dahil olmasıyla beraber takımın yaz mevsiminde neler göstereceği ise büyük bir merak uyandırıyor.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir