League of Legends League of Legends Haberleri

Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, IEM San Jose’de gösteri maçı oynayacak

IEM San Jose’de Intel şirketinin CEO’su Brian Krzanich ile NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban gösteri maçı yapacak.

Kısa bir süre içerisinde başlayacak olan League of Legends IEM San Jose turnuvası için önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz haftalarda gösteri maçının haberinin Twitter’dan veren Brian Krzanich’e Mark Cuban’dan meydan okuma gelmişti ve kendisinin de oynayıp oynamayacağını sormuştu. Şirketin CEO’su ise cevap olarak meydan okumayı kabul ettiğini söylemişti.

Karşılaşma ayrıca bir gösteri maçından daha fazla öneme sahip. Bunun nedeni ise maçın, Cybersmile isimli hayır kurumu için gerçekleştirilecek olması. Yardım için yapılacak bu maça e-Spor severler de katkı sağlayabilecek. Yapılan açıklamaya göre Amazon üzerinden alınacak olan her oyuncu ekipmanı, yardım kuruluşuna bağışlanacak para miktarına doğrudan etki edecek.

Bu noktada Dallas Mavericks gibi önemli bir takımın sahibinin, hem e-Spora hem de League of Legends’a adım atması bir hayli sevindirici bir haber olarak değerlendirildi. Geçtiğimiz günlerde ise Sacramento Kings sahipleri, Amerika LCS takımlarından Team Coast’ın LCS’teki yerini satın alarak League of Legends sahnesine adım atmıştı. Yeni kurulan takım olan NRG, Kore’den ve Amerika LCS’ten oyuncuları transfer ederek gelişen e-spor sahnesinin dikkat çektiğini göstermişti.

Brian Krzanich ve Mark Cuban’ın takımlarının mücadele edeceği gösteri maçında geriye kalan sekiz isim ünlü eski profesyonel oyunculardan oluşacak. IEM San Jose Turnuvası, 21-22 Kasım tarihlerinde oynanacak. Turnuva ile ilgili tüm haberleri sitemizden takip edebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir