League of Legends League of Legends Haberleri

Dardoch Team Liquid’ten ayrılarak Echo Fox’a transfer oldu

Team Liquid’in yetenekli olmasına rağmen bir o kadar da problemli olan orman oyuncusu Dardoch takımdan ayrılarak Echo Fox’a transfer oldu. Dardoch’un kendi isteği ile ayrılmadığı, bunun yerine takımdan gönderildiği de oyuncu tarafından Twitter üzerinden açıklandı.

Team Liquid radikal bir karar alarak yetenekli oyuncusu Dardoch’u takımdan gönderdi. TL’nin bu kararının zamanlaması ise oldukça kötü, zira takım Dünya Şampiyonası’na katılmak için eleme turnuvasında mücadele gösterecekti. Yeni yetenekleri LCS’e çıkarma ve bu oyuncularla başarı gösterme konusunda geçtiğimiz yıllar boyunca oldukça iyi işler çıkaran TL, bu radikal kararı “zamansız” almış olabilir.

Team Liquid’in başarılı performansında büyük payı olan Dardoch, NA’daki en yetenekli ormancılar arasında gösteriliyor. Genç ve Amerikan vatandaşı olması kendisini daha da değerli kılarken, agresif oyun tarzı ve taşımaya yönelik baskınları, TL’nin oyun tarzını geliştirmiş ve takımdaki diğer oyuncuların da performansını arttırmıştı. Mevsim içerisinde takımda problem çıkartan başarılı ormancının en büyük sıkıntısı ise tavırları. Piglet’in takımdan gönderilmesine neden olan Dardoch, koç Locodoco ile de anlaşmazlıklar yaşamış ve bir süre boyunca ceza alarak maçlara çıkmamıştı.

Dardoch yerine orta koridor oyuncusu Arcesecond’ı orman pozisyonuna getiren takım, radikal kararlarına nişancı pozisyonunda da devam ediyor. Piglet’i gönderdikten sonra Fabby ile devam eden TL, bu oyuncuyla da yollarını ayırıp nişancı olarak Jynthe ile devam edecek.

TL’nin bu kararı her ne kadar eleştirilse de, Echo Fox için Dardoch transferi mükemmel bir haber. Bireysel anlamda orman ve destek rolleri dışında oldukça yetenekli olan Fox takımının en büyük problemi ormancıları Hard’ın kötü performansıydı. Sonunda iyi oynayan bir ormancı ile beraber performans gösterme fırsatı bulacak olan Froggen’ın da oyundaki etkisini artıracağını söylemek mümkün. Fox’un alt koridorunu değiştirirse yeni sezonun iddialı takımlarından birisi olacağını düşünenlerin sayısı ise oldukça fazla.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir