League of Legends

Dark Passage’da orta koridor ve destek oyuncuları değişti

Şu an ligde Beşiktaş.OHM ile birinciliği paylaşan Dark Passage’da orta koridor oyuncusu Lukezy ve destek oyuncusu Denden yedeğe çekildi. Takım bu oyuncuların yerine geçtiğimiz sene Naru cezalı iken takımla maçlara çıkan Abaria ile Rus Ligi’nde oynayan Arphan’ı kadrosuna kattı.

Yıldız orta koridor oyuncusu Naru’yu kaybettikten sonra koç Auspexa’nın da hakkında çok iyi konuştuğu Lukezy’yi transfer eden takım, ligde çok iyi bir konumda olmasına rağmen oyuncudan beklediği performansı alamamıştı. Daha önce Yükselme Ligi’nde ZONE ile de oynayan Lukezy, bu yıl Dark Passage ile 3.4 KDA ortalaması tutturdu. Takımın kazandığı maçlarda dahi pasifliği ile eleştirilen oyuncunun yedeğe çekilmesiyle tahmin edilen bir hamle gerçekleşmiş oldu.

Bununla beraber takımda performansı göze batan diğer oyuncu da DenDen’di. Bu yılın başında Rydle’ın yerine takıma dahil olan DenDen, tecrübesizliğinin handikapını yaşadı diyebiliriz. Bu sezon en çok Alistar ile oynayan oyuncu, birçok kez pozisyon dışı kalarak takımla sinerji geliştiremediğini gösterdi.

Lukezy’nin yerine takıma dahil olan Abaria, Türk League of Legends seyircisinin yabancı olmadığı bir isim. Geçtiğimiz yıl Naru ceza aldıktan sonra takım Dark Passage ile maçlara çıkan oyuncu, son olarak yine önceki sene Beşiktaş’ta da oynayan Nardeus ile 3sUP takımında oynamıştı. Lukezy’den çok daha agresif olan Abaria, takımın ihtiyacı olan oyuncu olabilir. Rus Ligi’nde mücadele eden Arphan hakkında ise çok fazla bilgi bulunmamakla beraber oyuncunun çok iyi bir shotcaller olduğu söyleniyor. Takımdaki kararları Crystal ile Zeitnot’un verdiğini düşünürsek farklı bir bakış açısı, Dark Passage’da karar verme mekanizmasının daha iyi işlemesine de neden olabilir.

Ülkemize gelen yabancı oyuncu sayısının artması ligin kalitesinin yükselmesine de önayak oluyor. Dark Passage yeni transferlerini takıma iyi bir şekilde entegre edebilirse şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olmaya devam edecektir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.