League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage, HWA Gaming’i yenerek haftaya galibiyetle başladı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde üçüncü hafta, ligin El Clasico’su olarak adlandırılan Dark Passage – HWA Gaming maçıyla sürdü. Lige kötü başlayan Dark Passage, rakibi karşısında üstün gelerek ikinci galibiyetini aldı.

Seçim yasaklama safhasında Dark Passage standart bir beşli kurarken, “kaynak aktarımı” stratejisini izleyen HWA Gaming tercihini Master Yi ve 4 destek şampiyonundan yana kullandı. Ayrıca Dark Passage, Kairos’un bu hafta görev alamaması sebebiyle yedek oyuncusu Berentt’i Galio seçimiyle orta koridorda kullandı, LongB ise Morgana ile destek rolünde yer aldı.

Maçın ilk 10 dakikası her koridorda sessiz geçerken 11. dakikada Panky, Renekton ile Armut’a kule altı girişiminde bulundu. Bu savaşa Dark Passage’dan Nocturne ve Galio’nun da katılmasıyla DP, Shen skorunu çıkararak hem ilk kanı hem de ilk kuleyi aldı.

Maçın ilerleyen bölümlerinde Dark Passage dış kuleleri yok ederken HWA Gaming cevap verecek pozisyonları yaratamadı. Dakika 20’de beklenmedik bir savaş başlatan Rakan ile Varus skorunu alan HWA, orta koridorda 2 kule birden alarak maça ortak olmaya çalıştı. Ancak Dark Passage Baron etrafındaki savaşta Master Yi dahil toplamda 3 rakibini düşürerek devamında Nashor’u katletti.

Baron etkisinin bitmesiyle geri dönüş yolları arayan HWA, üst üste gelen kararsızlıklardan dolayı 24. ve 32. dakikada başlattığı savaşları kaybederek farkın açılmasına engel olamadı ve rakibine boyun eğerek toplamda haftaya yenilgiyle başlamış oldu.

Maçın en değerli oyuncusu Galio performansıyla sergilediği %100 skor katkısı ile Berentt oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir