League of Legends League of Legends Haberleri

Dark Passage IWCQ için CozQ ve Kirei’yi transfer etti

Türkiye Büyük Finali 2016’yı SuperMassive’i 3-0 yenerek şampiyon olarak tamamlayan Dark Passage, IWCQ’da oynamak üzere CozQ ve Kirei’yi transfer etti.Takıma mevsim finallerinde katılan Caps ile mevsim başından beri harika bir performans sergileyen Xerxe’ninn yaş probleminden dolayı Dark Passage böyle bir çözüm üretmek zorunda kaldı.

Yaz Mevsimi’ni ikinci olarak bitiren Dark Passage mevsim boyunca eski performansından uzak bir görüntü çizmiş, istikrarsız oyunu ile eleştirilmişti. Orman rolünde takımı sırtlayan Xerxe Dark Passage adına mevsimin en önemli ismi olmuş, oyuncunun bu harika performansı da “Ligin en iyi ormancısı” ödülü ile de taçlandırılmıştı. Orta koridorda Abaria ile yollarını ayırdıktan sonra EU CS’de de mücadele etmiş Caps’i transfer eden takım, beklenilenden çok daha iyi bir sinerji yakalamıştı.

Yarı final eşleşmesinde takımca zorlanmasına rağmen “aynı sayfada” olduklarında harika bir potansiyeli olduğunu gösteren takım, Türkiye Büyük Finali’ne çok iyi bir şekilde hazırlanarak bu potansiyeli sahaya SuperMassive karşısında yansıttı. Güçlü rakibini 3-0 yenen Dark Passage’da öne çıkan isimler Xerxe ve Caps olurken, bu iki oyuncunun 16 yaşında olmalarından dolayı IWCQ ve muhtemel Worlds’de oynayamamaları Türk League of Legends hayranlarını üzmüştü.

Yönetim ise bu problemi kısa bir süre içerisinde çözerek orta koridor ve ormancı pozisyonuna EU CS’de mücadele eden Epsilon takımında oynayan CozQ ve Kirei’yi transfer etti. Dark Passage’ın bu ikiliyi seçmesinde oyuncuların uzun zamandır beraber oynuyor oluşu da göz önünde bulunduruldu.

EU CS takımlarında uzun zamandır mücadele eden CozQ oldukça yetenekli olmasına rağmen bir türlü LCS tecrübesi yaşayamamış bir oyuncu. Öte yandan Kirei ise geçtiğimiz Bahar Mevsimi’nde NA LCS takımlarından Dignitas ile oynamış, takım ne yazık ki ligden düşmüştü. Mekanik olarak oldukça iyi bir durumda olan Kirei’nin CozQ ile sinerjisi Dark Passage için oldukça önemli.

Taraftarların “DP’yi Xerxe ve Caps taşıyor” argümanı her ne kadar doğru olsa da, bu diğer oyuncuların takımı taşıyabileceği gerçeğini değiştirmiyor. Kendisini kanıtlayan oyuncular olan Elwind ve Zeitnot’un taşıma potansiyeli oldukça yüksekken, CozQ ve Kirei’nin de DP’nin ihtiyacı olan agresiflikte oyuncular olduğunu belirtmemiz gerekir. Brezilya’da oynanacak olan ve temsilcimiz Dark Passage’ın da katılacağı IWCQ 2016 turnuvası 24 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında oynanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir