DenizBank Istanbul Wildcats vs KarmineCorp League of Legends

DenizBank Istanbul Wildcats vs Karmine Corp | EMEA Masters 2023 Yaz Mevsimi

İlk maç için belirlenen kompozisyonlar ise oldukça dikkat çekici.

Karmine Corp tarafında sahaya Ornn, Maokai, Neeko, Zeri ve Nautilus şampiyonları ile çıkıyor. Bu deneyimli kadro, güçlü tank ve destek seçimleriyle öne çıkıyor. Ornn ve Maokai gibi dayanıklı şampiyonlar takımın savunma yeteneklerini artırırken, Neeko ve Zeri botlane’iyle yaratılabilecek kargaşa önemli rol oynuyor.

Denizbank Istanbul Wildcats tarafında ise Rumble, Nocturne, Jayce, Kaisa ve Alistar şampiyonları sahne alıyor. Bu hızlı ve saldırgan kadro, yüksek hasar potansiyeli taşıyan şampiyonlarla dolu. BAO’nun elinde Kaisa oyun sonu tam bir canavara dönüşüyor. Rumble ve Jayce gibi uzaktan hasar veren şampiyonlar ön saflarda etkili olurken, Nocturne’un karanlıkla çevrili alanlarda düşmanlarına saldırma yeteneği de dikkat çekiyor. Alistar ise takımın destek ve sıkıştırma ihtiyaçlarını karşılayan bir tercih olarak öne çıkıyor.

Dk 13: 3-3

Dk 16: 7-6 , Destroy takımdan biraz ayrı kalınca yakalandı, bu aynı zamanda Karmine Corp’un herald kazanmasına neden oldu.

Bu dakikadan sonra Karmine Corp bizden daha güçlü olduğunu fark edip sürekli takım savaşları denedi.
Dk 21: 12-7 , Karmine Corp orta koridor kulesiyle toplamda ikinci kulesini almış oluyor.

Dk 26: 18-9 , rakibin ulti combolarına cevap veremiyoruz. Verdiğimiz takım savaşı sonrasında Karmine Corp baronu ve oyunun kontrolünü eline aldı.

Dakika 33:10’da Karmine Corp Nexus’u da devirerek ilk maçın galibi oluyor.

Japone: “Bence oyun tarzımız fena değildi, rakibin olayı çok basit. Üst koridora tank al, mid’iniz orta oyunu taşısın, ADC de maçı getirsin. Bizim ise oynaması kolay bir kompozisyonumuz yoktu. Nocturne karşı ormancıya karşı zayıf kalıyor. Seçim yasaklamasında değişiklikler yapmalıyız.”

KC 1-0 IW
KC 1-0 IW

 

Dk 3: 0-1 , Ferret ile birlikte midde ilk kanı alıyoruz.

Dk 7: 4-2 , Neeko ile 3 kişilik bir ulti tutturabilmemize rağmen savaşın kazananı Karmine Corp oluyor. Sonrasında ilk ejderi de alıyorlar.

Dk 18:
13-5 , Özellikle orta ve üst koridorlarda çıkan savaşlarda kontrolü sürekli rakibimize veriyoruz. Karmine Corp üçüncü ejderini de alıyor.

Dk 20: 19-6 , Takım savaşlarında Zeri’den istediğimiz hasarı alamıyoruz.

Kaybettiğimiz baron sonrası Karmine Corp tüm oyuncularımızı yakalıyor. 4 oyuncuyu düşürdükten sonra karşılaşmayı da tamamlamayı başarıyorlar.

 

KC 2 - 0 IW
KC 2 – 0 IW

 

KC vs IW | III. Maç

İlk seçimde, Denizbank Istanbul Wildcats tarafından Azir tercih edildi. Karşı taraftan gelen Taliyah ve Poppy tercihleri ise oyunun dinamiğini şekillendirecek önemli seçimlerdi.

Sonrasında Trundle ve Xayah tercihleriyle sahne alan Denizbank Istanbul Wildcats, son seçim olarak Ezreal’i seçti. Karmine Corp tarafından gelen son tercih ise Braum oldu. Bu seçimler sonrasında kompozisyonlar şu şekilde oluştu:

Denizbank Istanbul Wildcats: Rumble, Trundle, Azir, Xayah, Milio
Karmine Corp: Ornn, Poppy, Taliyah, Ezreal, Braum

Dk 9: 1-0 , İlk iki maça göre daha iyi başladığımız üçüncü maç, daha dengeli ilerliyor. İlk kanı aldık ve aynı zamanda da Herald’ı aldık, rakibimiz bize bu aşamada pek cevap veremiyor.

Dk 17: 2-1

Dk 20: 4-2 , BAO’dan çok iyi bir flank, Köfte’den ise müthiş bir ulti ile takım savaşı ve sonrasında da dragon alıyoruz. Altın farkında 4.000 öndeyiz.

Dk 24: 6-4 , Önde devam ediyoruz fakat rakip 3. ejderini aldı. Bundan sonraki ejder savaşlarında rakibe dikkat etmeliyiz.

Dk 30: 6-8 , Orta koridorda yakalanıyoruz. Sadece BAO ve Destroy hayatta kalıyor ve bunu da Karmine Corp tarafı barona çeviriyor.

Maç birkaç dakika içerisinde çok kötü bir hale geldi ve Karmine Corp, temsilcimiz Denizbank Wildcats’e karşı 3-0 ile galip gelerek adını yarı finale yazdırıyor.

Japone: “Bence bugünün genelinde şöyle bir durum var. Bir defa gerçekten yakalanarak 3 maçın genelinde 20 skor vermişizdir. İletişim anlamında en zayıf oyunumuzu oynadık. Sürekli olarak oyundan uzaktık. Rakip hak etti. Diyecek pek de bir şey yok.”

___

LoL Şampiyonları Gerçek Hayatta Nasıl Görünürdü? – ASHE

Fikstür, sonuçlar ve diğer tüm haberler için: https://watch.lolesports.com/

DenizBank Istanbul Wildcats vs Karmine Corp | EMEA Masters 2023 Yaz Mevsimi | Çeyrek Finaller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir