League of Legends League of Legends Haberleri

Dentist, Team Huma skandalı ile ilgili yeni belge yayınladı

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Team Huma ve Behdad Jaafarian skandalında sular durulmuyor. Yaşananlardan sonra koç Kubz, menajer Dentist ve analist Kamikazplatypus takımdan ayrılmış, ormancı pozisyonunda görev alan Santorin ise Amerika Yükselme Ligi takımlarından Ember’a satılmıştı. Jaafarian tarafından zan altında bırakılan Dentist ise anlatılanların doğruluğunu kanıtlamak amacıyla kendisinin Jaafarian ile konuşmalarının Skype loglarının da olduğu bir belge yayınladı.

Team Huma sahibi Behdad Jaafarian, Dentist ve Kubz’un açıklamalarına göre takımı defalarca para konusunda oyalamış ve sadece oyuncuların maaşını ödemişti. Yönetim kadrosunun hiçbirine maaşlarını ödemeyen Jaafarian, sadece sevgilisi Nicole Manning’in maaşını ödeyerek ne kadar profesyonel olmadığını kanıtlamıştı. Oyuncu evi konusunda da Dentist’e suç atan Jaafarian’ın her aşamada bilgilendirildiği ve her defasında bir bahane uydurduğu Dentist’in yayınladığı Skype loglarında açıkça görülmekte.

Kasım ayından beri oyuncuların maaşları dışında herhangi bir gidere karışmayan Jaafarian’ın bunun üzerine takım yönetimini Riot Games’e şikayet ettiği de son gelen bilgiler arasında. Hali hazırda devam eden soruşturmanın ne şekilde sonuçlanacağı belli olmasa da, bugün yayınlanan belgelerin ışığında Jaafarian’ın işi zor gibi gözüküyor.

Tüm bunlar olup biterken en çok zarar görenler ise oyuncular oldu. Takımın başarılı ormancısı Santorin finansal nedenlerden dolayı Ember’a satılırken üst koridor oyuncusu Werlyb’in de yedeğe çekilmesi gündemde. Oyuncular tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken Holyphoenix’in konu hakkındaki düşünceleri de büyük bir merak konusu. Şu anda takımın Avrupa Yükselme Ligi Playoffları’na katılıp katılmayacağı da kesin değil, zira takımın Berlin’de konaklayacağı yer ve oyuncuların vize problemleri henüz çözülmedi. Ortaya çıkan bu skandallardan sonra oyuncu federasyonu fikrinin daha da güçlendiğini söyleyebiliriz. Riot Games’in Team Huma konusunda atacağı adımlar, Yükselme Ligleri’nin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir