League of Legends mix

Dexter Elements’in yeni ormancısı mı?

Kötü gidişe son vermek isteyen Elements’den bir kadro değişikliği haberi daha geldi. Marcel ‘dexter’ Feldkamp’ı muhtemelen bu hafta Elements adına oynarken görebiliriz.

Hafta boyunca çıkan dedikodulara göre, Elements’te fatura bu kez Shook’ya kesilmiş gibi gözüküyor. 2015 batı Avrupa LCS ligine istediği gibi başlayamayan son şampiyon, sezon devam ederken bir çok kez kadro değişikliğine giderek sorunun kaynağını bulmaya çalıştı. Sene başında Avrupa’nın süper yeteneği Rekkles’ı renklerine bağlayan ve kadrosunu iyice güçlendirdiğini düşündüğümüz ekip, sezona öyle kötü başladı ki, tüm League of Legends sevenleri şaşırttılar. Sezon ortasında önce üst koridorda Wickd’i yedeğe çeken ve yerine Kev1n’i getiren Elements’e çare olmayan bu değişikliğin ardından destek rolüne herkesin yakından tanıdığı Kreepo getirilmişti. Takım Kreepo’nun gelişiyle biraz kıpırdanma gösterse de son haftalarda hala eski formundan uzak gözüküyor. Ligin bitmesine 2 hafta kala play off potası dışında yer alan Elements’in finallere gidebilmesi için tüm maçlarını kazanması gerekiyor. Tüm maçlarını kazansalar dahi üstteki takımların kaybetmesini bekleyecek olan son şampiyonda bu hafta kadroda farklı bir ismi daha görmemiz muhtemel.

Reddit’te çıkan dedikoduların ardından, resmi bir açıklama yapılmasada Dexter’in Elements yedek kadrosuna alındığı doğrulandı. Ve bu hafta Shook’un yerine oynayacağı konuşuluyor. League of Legends camiasının yakından tanıdığı Almanyalı oyuncu daha önce Lemandogs ve Counter Logic Gaming gibi iddaalı ekiplerde oynama şansı buldu. Hem avrupa hem Kuzey Amerika LCS tecrübesi bulununan deneyimli oyuncunun takıma neler katacağı merak konusu.

Karar mekanizmasındaki eksikliğini Kreepo ile kapatan Elements’de istikrarsız bir performans gösterilmesi başlıca sorun haline geldi. Takım bir maçta iyi oynarken, diğer 3 maçta kötü performans gösterebiliyor. Dexter’in tecrübesi takıma oldukça iyi bir hava katacağından kimsenin şüphesi yok ve özlenen Elements performansını görebilecek miyiz hep beraber göreceğiz.

2015 Batı Avrupa LCS ligi bu hafta kaldığı yerden devam ediyor. 19 Mart Perşembe günü ligin 8. haftası başlıyor ve birbirinden heyecanlı maçlar bizi bekliyor olacak. Bahar mevsimi finallerinden önce her maç ayrı bir önem kazanmış durumda. Ligin bitimine sadece 2 hafta kaldığını hatırlatır ve kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir