League of Legends League of Legends Haberleri

Dignitas, Avrupa’daki League of Legends takımını sattı

Uzun bir süredir kime satılacağı merakla beklenen Dignitas’ın Avrupa LCS takımı, henüz belli olmayan bir alıcıya satıldı. Daily Dot’un haberine göre takımın satıldığı kesinleşti ve iş sadece evraklara kaldı. Organizasyonun hem Amerika, hem de Avrupa takımları için bir çok teklif gelmişti.

Dignitas.EU takımı, 12 Ağustos’ta Avrupa LCS’e çıkmayı başarmıştı. Ne var ki bir organizasyon, sadece bir League of Legends takımına sahip olabilir. Bu kural çerçevesinde tekliflere açık olduğunu belirten Dignitas’ın sahibi Michael “Odee” O’Dell, kararını Avrupa takımından yana kullandı. Amerika LCS’deki Dignitas takımı, organizasyonun uzun zamandır öncelik verdiği takımlardan. Eski kadrosu nispeten dağıldıktan sonra üst koridora Gamsu’yu, nişancı pozisyonuna da CoreJJ’i getiren Dignitas, takıma verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu.

Takımın kime ya da ne kadara satıldığı belirsizliğini koruyor. Yine Daily Dot’un kaynaklarına göre konuşulan rakam 1 milyon doların üzerinde. Geçtiğimiz günlerde Virtus.pro, Arap bir yatırımcıdan 100 milyon dolar almıştı. Aynı zamanda yakın bir tarihte ünlü Dota 2 ve CS:GO organizasyonu Natus Vincere, League of Legends takımı kuracağını açıklamıştı. Na’Vi’nin Avrupa’da bir takım kuracağına kesin gözüyle bakılıyor. Dignitas.EU takımını alan organizasyonun bu iki takımdan biri olacağı konuşulurken, bu takımın Na’Vi olduğunu tahmin edenlerin sayısı çoğunlukta.

Dignitas.EU takımı 15 Şubat tarihinde kurulmuştu. Eski SK Prime takımını alan organizasyon, birkaç kadro değişikliği ile ideal beşini bulmuştu. Tamamı Danimarkalı olan takımda Sencux gibi genç yıldızlar bulunurken, Nisbeth gibi LCS tecrübesi yaşayan oyuncular da bulunmakta.

Dignitas, LCS’te iki takımı olduğu için birini satmak zorunda kalan ilk organizasyon değil. Daha önce Curse organizasyonu, Academy takımı LCS’e yükseldikten sonra takımı satmak zorunda kalmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir