League of Legends League of Legends Haberleri

Doğuş Üniversitesi Aurora, Xico’yu transfer etti

2018 Yaz Mevsimi’nde kötü günler geçiren Doğuş Üniversitesi Aurora, Naru’nun orman rolüne geçtiği haberinin gelmesinin ardından orta koridoruna Xico’yu transfer etti. 

Şampiyonluk Ligi’ne dahil olmasından itibaren her mevsim Yarı Final gören Aurora ne yazık ki bu yıl oldukça kötü bir performans sergiliyor. Geçtiğimiz mevsimdeki kadrosunu bu mevsime de taşıyan ekip hem değişen metaya ayak uyduramadı, hem de bireysel performans anlamında ciddi sıkıntılar yaşadı. Takımın her şeyi diyebileceğimiz Wisdom da bu sıkıntıları yaşayanların başında geliyor. Orta koridordaki Naru isim olarak daha dikkat çekmesine rağmen AUR’un galibiyetlerinde Wisdom’ın daha büyük bir önemi bulunuyor. Tecrübeli oyuncu hali hazırda istikrarsızlığı sebebiyle çokça eleştiriliyordu. Bu mevsim son haftalarda adeta Vadi’de yokmuş gibi oynayan Wisdom’ın yedeğe çekilip Naru’nun ormana geçtiği haberleri ise şaşkınlıkla karşılanmasına rağmen takımın geleceği için bu hamlenin doğru olduğu konusunda herkes hemfikir.

Naru’dan boşalan orta koridora Xico’yu transfer eden Aurora, son iki hafta kala oldukça zorlu bir sınav verecek. En yakın rakibi YouthCREW’dan üç galibiyet eksiği bulunan takımın ligden düşmemesi için adeta bir mucize gerekiyor. Bu noktada Xico’nun son dakika transferi olarak baktığımızda iyi bir tercih olduğunu da belirtmek gerekiyor. Taşıma potansiyeli çok yüksek olan Xico, daha önce HWA ve YC’de forma giymiş, bulunduğu süre boyunca olumlu bir etki göstermişti. Takım içerisindeki morali de yükseltme potansiyeline sahip oyununun 8. hafta maçlarında forma giymesi bekleniyor. Takım, bu hafta Royal Bandits, Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe ile oynayacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir