League of Legends League of Legends Haberleri

Dokgo, Team AURORA’nın yeni koçu oldu

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden Team AURORA, sözleşmesi biten GalB’in yerine koç rolünde Dokgo ile anlaştı. 

Şampiyonluk Ligi’ne dahil olduğundan bu yana istikrarlı bir şekilde Yarı Final’e yükselmeyi başaran Team AURORA, 2018 Kış Mevsimi’nde de aynı performansı sergilemeyi başardı. Mevsime kadro değişikliği ile başlayan ekip, orta koridoruna Naru’yu, nişancı rolüne Rain’i, desteğe ise önce Rogu’yu ardından Farfetch’i transfer etti. Rain-Rogu ikilisinin beklenen uyumu bir anda yakalayamaması takımın mevsime kötü bir başlangıç yapmasına neden oldu. Farfetch’in gelmesi, ardından Wisdom’ın performansını yükseltmesi ise AUR’a Yarı Final’i getiren etkenlerdendi.

Panky’nin istikrarlı oyunu ve Wisdom’ın kendisini Vadi’ye daha fazla vermesiyle AURORA mevsim finallerinde yerini aldı. Çeyrek Final’de kötü bir mevsim geçirmesine rağmen güçlü bir rakip olan 1907 Fenerbahçe’yi 3-1 eleyen takım, Yarı Final’de BAUSuperMassive ile eşleşti ve rakibine 3-1 yenildi.

2018 Kış Mevsimi’ne koç olarak Robogod ile başlayan takım, mevsimin ortalarına doğru Koreli koç GalB ile anlaştı. Takımda iki Koreli bulunduğunda organizasyonların koç olarak Koreliler’e yöneldiğini görüyoruz. Daha önce profesyonel ormancı olarak forma giyen Dokgo, yeni mevsimde AURORA’nın koçu olarak görev alacak gibi gözüküyor. Kontrat veritabanına göre GalB’in sözleşmesi 1 Haziran’da tamamlandı. Dokgo’nun ise GalB’den boşalan koç koltuğuna oturması bekleniyor.

Daha önce de eski profesyonel oyuncu S0nstar’ı koç olarak takıma katan AUR’un bu konudaki stratejisi oldukça iyi bir şekilde işliyor gibi gözüküyor. S0nstar kendisini kanıtlayıp tecrübe kazandıktan sonra LCK ekiplerinden KT Rolster’a transfer olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir