League of Legends

Doublelift’in abisi, babasını yaralamak ve annesini öldürmekten tutuklandı

Team Liquid nişancısı Doublelift’in bu sabah Twitter’dan paylaştığı ve daha sonra Amerikan basınında da yer bulan haber, espor dünyasını derinden sarstı. Yilliang “Doublelift” Peng’in abisi, Yihong Peng, 31 Mart gecesi annesi ve babasını bıçaklamaktan dolayı tutuklandı. 59 yaşındaki anne, Wei Ping Shen olay yerinde hayatını yitirirken babası ise hastaneye kaldırıldı.

LA Times’ın haberine göre ABD’nin Orange County bölgesi sakinleri, sokakta yürüyen bıçaklı bir adam gördü ve polis çağırdı. Kısa sürede cinayet mahalline ulaşan polis ekipleri, annenin cansız bedenine ulaşırken babayı ise yaralı hâlde buldu. Elinde bıçakla sokakta gezen kişinin ise Doublelift’in abisi, 30 yaşındaki Yihong Peng olduğu anlaşıldı ve olay mahallinden kaçmaya çalışan Yihong kısa bir kovalamacanın ardından tutuklandı. Hastaneye kaldırılan babanın hayati tehlikesi sürse de durumu iyiye gidiyor. Yilliang’ın küçük kardeşi ise olaydan zarar görmeden kurtuldu. Komşularla görüşen polis ekipleri, olaydan önce evden gürültülü sesler ve bağırışmalar yükseldiğini duyurdu. Yihong Peng, bugünün ilerleyen saatlerinde ilk duruşmasına çıkacak.

Olayların ardından Twitter’dan bir açıklama yapan Doublelift, küçük kardeşi ve babasına destek olmak üzere Orange County’e gitmekte olduğunu ve hâlâ şokta olduğunu yazdı. Olayla ilgili daha fazla gelişme olması hâlinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.