League of Legends League of Legends Haberleri

Doublelift Team SoloMid’e transfer oldu

Kuzey Amerika’nın en iyi nişancısı olarak gösterilen Yiliang “Doublelift” Peng, Counter Logic Gaming’den ayrılarak Team SoloMid kadrosuna katıldı.

Kuzey Amerika’da dengeleri değiştirecek transfer haberi geçtiğimiz saatlerde açıklandı. Dört yıl gibi uzun bir süredir CLG’de oynayan Doublelift’in, takımın ezeli rakibi olan TSM’e transfer olması ise herkesi şaşırttı dersek yanılmış olmayız. CLG’nin Amerika 2015 LCS şampiyonluğunda büyük rol oynayan usta nişancı, mekanik yeteneklerinin çok iyi olması ile tanınıyor. CLG ile League of Legends 2015 Dünya Şampiyonası’na katılan oyuncu, grup aşamasında iyi performans göstermesine rağmen takımı genel olarak kötü oynamış ve görece en kolay grup olarak gösterilen A grubundan çıkamamıştı. Sadece iki galibiyet almayı başaran CLG, WildCard takımı olan Pain Gaming ile grubu sonuncu bitirmişti.

CLG’nin Dünya Şampiyonası’ndaki kötü performansından sonra takımda değişiklikler yapılacağına dair dedikodular bulunmaktaydı. Bu değişikliklerin ilki, Pobelter’ın takımdan gönderilerek takımın orta koridora Huhi’yi getirmesi ile başladı. Ardından koç Chris’i takımdan gönderen organizasyon, diğer bir radikal değişikliği nişancı rolünde yaptı. Takımın Doublelift ile yollarının ayrılması, CLG’nin bu yeniden yapılanmayı oldukça ciddiye aldığının bir göstergesi.

Öte yandan bu transfer, TSM için oldukça iyi bir hamle olarak göze çarpıyor. Amerika LCS’teki en iyi orta koridor olarak gösterilen Bjergsen’in etrafına takım kurmayı amaçlayan organizasyon, Bjergsen gibi koridorunda dominant ve takımı taşıyabilecek diğer bir oyuncu olan Doublelift ile kendi yeniden yapılanmasına iyi bir şekilde başlamış gibi gözüküyor. Takımda ana taşıyıcı rollerine bu iki oyuncunun getirilmesi ve diğer rollere de kaliteli isimlerin transfer edilmesi, Team SoloMid’i 2016 LCS sezonunun favorileri arasına sokacak gibi.

Doublelift’in CLG’den gönderildiği mi yoksa takım ile ortak karar sonucunda mı transfer olduğu ise henüz bilinmiyor. Resmi açıklama ortak karar sonucu oyuncunun transfer olduğu yönünde iken, TSM’in yayınladığı yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi Doublelift, takımdan gönderildiğini söylüyor. Her iki durumda da, Doublelift’in TSM’e transferi bu iki takımın arasındaki ilişki açısından da bir ilk durumunda. Kurulduklarından bu yana büyük bir rekabet içerisinde olan ezeli rakipler, ilk defa birbirlerinin oyuncularını transfer ediyor.

Team SoloMid’in kadrosunun geri kalanının ne olacağı konusunda ise spekülasyonlar devam etmekte. Destek rolüne Team Impulse’tan Adrian’ın geleceği konusundaki dedikodular oldukça fazla iken, üst koridor ve ormancı rollerine hangi oyuncuların geleceği konusu belirsizliğini koruyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir