League of Legends League of Legends Haberleri

Duke ve Bengi Immortals’a transfer oluyor

Geçtiğimiz gün SK Telecom T1’den ayrıldıkları açıklanan Duke ve Bengi, NA LCS takımlarından Immortals’a transfer olmaya çok yakın. WWG’nin yaptığı habere göre organizasyonla iletişim içerisinde olan oyuncuların transferi büyük ihtimalle gerçekleşecek.

NA LCS’e katıldığı 2016 sezonunda ligi domine eden takım, 2017 yılı için kadrosunu daha da iddialı bir hale getirmek istiyor. Ligde çok az maç kaybetmesine rağmen mevsim finallerinde yarı finalde iki defa takılan Immortals, Worlds biletini de Bölgesel Eleme Turnuvası Finali’nde Cloud9’a elenerek kaybetmişti. Sezon bittikten sonra takımın dağılacağı yönünde dedikodular gerçekçi gözükmese de, kadrodaki tüm oyuncular ayrıldı ve birçoğu yeni takımını buldu bile. Immortals’ın aktif kadrosunda şu an kimse bulunmazken, Duke ve Bengi transferi takımın tekrar birinci sınıf bir kadro kurmasına ön ayak olabilir.

2016 yılında Marin’in LGD’ye transfer olmasından sonra SKT’ye katılan Duke, takımın en zayıf halkası olarak gösterilmesine rağmen birçok MVP ödülü kazandı. “Zayıf halka” olarak nitelendirilmesine rağmen birinci sınıf bir üst koridor olan Duke ile Bengi’nin de hali hazırda bir sinerjisi bulunuyor. Takımının bu iki oyuncuyu transfer etmesi, NA LCS’teki dengeleri de kökünden değiştirebilir.

Öte yandan “Tanrının Sağ Eli” lakabıyla Faker’ı dünyanın en iyi oyuncusu yapan oyunculardan olan Bengi de henüz emekliye ayrılmasının zamanının gelmediğini, hala taşıyıcı ormancı rolünde dahi oynayabildiğini Worlds 2016 turnuvasında gösterdi. Yanına etkili bir taşıyıcı eklendiğinde Bengi, SKT’deki performansını devam ettirecek, hatta üstüne koyarak Immortals’ı zirveye taşıyacaktır.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir