League of Legends League of Legends Haberleri

e-mFire’ın yeni adı KONGDOO Monster oldu

League of Legends Kore Ligi’nin köklü takımlarından e-mFire, KONGDOO Monster adı altında yeniden birleşti.2012 yılından beri NaJin e-mFire adıyla yoluna devam eden takım 2016 yılının başında NaJin ile olan sponsorluğunu feshetmiş ve yalnızca e-mFire olarak katılım sergilemişti. Ekip sonunda kendine yeni bir sponsor buldu ve adını tamamen değiştirerek KONGDOO Monster’da karar kıldı.

Bir e-Spor girişimcisi olan Kongdoo şirketi 2014 yılında Starcraft efsanesi olan  Hong “YellOw” Jin-ho tarafından kuruldu. Yeni anlaşmayla beraber şirket şu an ligde son sıralarda bulunan yeni takımından bir sıçrayış yapmasını bekliyor. Takım ilk olarak ligde kalmayı başarıp yaz mevsimine iyi bir giriş yapmak ve sezonu üst sıralarda bitirme hedefinde. Yeni ismiyle KONGDOO Monster, oynanan altı haftanın ardından bir galibiyet ve yedi mağlubiyet ile dokuzuncu sırada bulunuyor. NaJin e-mFire adı altındayken kadrosunda Duke, Watch, Ohq, Ggoong gibi yıldız isimlere sahip olan ekip, ligde de zirveye oynayan takımlar arasında yer almıştı. 2016 sezonunun başında bu yıldız oyuncularını tek tek kaybetmesi ve NaJin ile olan sponsorluğun feshedilmesi takımın adeta çöküşe girmesine sebep oldu.

Eski günlerini aratan bir performans ortaya koyan takıma yeniden birleşmenin ne tür getirileri olacak büyük bir soru işareti. Kadrosu sadece çaylak oyunculardan oluşan KONGDOO’nun geniş çaplı bir yeniden yapılanmaya ihtiyacı var gibi gözüküyor. Bahar mevsiminin ardından ligde kalmayı başarması halinde yaz mevsimine çok daha iyi bir kadro ile girmesi takım adına daha iyi olacaktır.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir