League of Legends League of Legends Haberleri

Easyhoon, Vici Gaming’e transfer oldu

SK Telecom T1’in yedek orta koridor oyuncusu Easyhoon, Çin ekiplerinden Vici Gaming’e transfer oldu.

Geçtiğimiz sezon ile birlikte başlayan Kore’den Çin’e oyuncu geçişleri hala etkinliğini koruyor. Bu furyaya katılan son isim ise, 2015 dünya şampiyonu SKT T1’in yedek orta koridor oyuncusu Easyhoon oldu. Özellikle Kore’de bahar mevsiminde Faker’ın yerine uzun süre kadroda yer alan Easyhoon, çok başarılı bir performans ortaya koymuştu. Bahar mevsimi finallerinde GE Tigers’ı 3-0 yenerek şampiyon olan SKT, böylece MSI turnuvasına katılma hakkını kazanmıştı. Bu büyük başarının arkasında Easyhoon çok kilit bir rol üstlenmişti. Yaz mevsimine geldiğimizde ise Faker’ın bildiğimiz performansına yeniden ulaşmasıyla Easyhoon tekrar yedeğe çekilmişti. Birçok kişi tarafından bunun haksızlık olduğu dile getirilse de, Faker performansını bir üst seviyeye taşımaya devam etti. Dünya Şampiyonası’na geldiğimizde ise Easyhoon halen yedekti.

2016 sezonu öncesi her bölgede transfer mücadelesi başladı. Özellikle de Çin, senenin başında olduğu gibi Koreli oyunculara yönelmeye devam ediyor. Çin’in güçlü ekiplerinden Vici Gaming de, takımdan ayrılacağına kesin gözüyle bakılan Easyhoon ile anlaşmaya vardı. Kore merkezli Fomos sitesinin haberine göre Easyhoon, Vici Gaming’de yıllık 860,000 dolar maaş alacak. Bu rakama imza primi ve Çin’de verilen yayın bonuslarının dahil olmadığını, miktarın kolaylıkla 1 milyon doları bulabileceğini de belirtelim.

Bununla birlikte Çin ekibi, Kore’den oyuncu transfer etme konusuna hiç yabancı değil. Zira 2014 yılında şampiyon olan Samsung Galaxy White’dan ormancı DanDy ve destek Mata’yı transfer etmişti. Kağıt üstünde her ne kadar üst düzey transferler olsa da Vici Gaming yıl boyunca istediğini elde edemedi. Bahar mevsimini dördüncü bitiren takım, yaz mevsiminde ise altıncı oldu. Koreli oyuncu transferi politikasına devam eden VG için geleceğin ne göstereceğini tahmin etmek bir hayli zor. Kesin olan, Easyhoon’un iyi bir takımda çok iyi şeyler başarabilme potansiyeli. SKT T1’deki performansını tekrar yansıtabilirse yeni takımının yıldız oyuncusu olması işten bile değil.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir