League of Legends League of Legends Haberleri

Kadro sunamayan Echo Fox Amerika LCS 2. haftada hükmen yenik sayıldı

Verilen ek sürelere rağmen, bu akşam NRG ile oynayacakları maç için kadro sunamayan Amerika LCS takımlarından Echo Fox, Riot Games tarafından hükmen yenik sayıldı.

Riot Games yapmış olduğu açıklamada, çalışma uygunluk belgelerinin zorunlu bildirimi konusunda takımlara müracaat ettiğini, tüm takımların 19 Ocak salı günü sonuna kadar listelerini bildirmek zorunda olduğunu, ancak ek süreler verilmesi ve son teslim tarihinin uzatılmasına rağmen Echo Fox’un, uygun bir liste sunamadıkları için, bu akşam NRG ile oynayacakları maçta hükmen mağlup sayılmalarına karar verildiğini açıkladı.

Riot Games, Echo Fox’un pazar günü oynanacak Amerika LCS maçlarında yer alabilmesi adına çalıştıklarına da açıklamasında yer verdi. Echo Fox’un mevcut kadrosu kfo, Hard, Froggen, KEITH ve BIG’den oluşuyor.

Bilindiği üzere NBA efsanesi Rick Fox, sezon ortasında e-Spor sahnesine adım atacağını açıklamış, ilk adım olarak da Gravity’nin LCS’teki yerini satın alarak League of Legends takımı kurmuştu. Froggen gibi büyük bir yıldızı takıma katarak LCS’te iddialı bir giriş yapmaya çalışan Echo Fox’un böylece basit bir organizasyonel hatayı yapması eleştirilere sebep oldu.

Amerika LCS’in yeni takımlarından olan LA Renegades de bu hafta yıldız nişancıları Freeze yerine LOD ile maçlara çıkacak. Renegades’in bu kararının nedenin ise tıpkı Echo Fox gibi çalışma belgelerinin Riot Games’e sunulmaması olduğu tahmin ediliyor.

Amerika LCS 2016 Bahar Mevsimi 2. hafta karşılaşmaları bu gece saat 10.00’da başlıyor. Mücadeleleri Riot Games’in Twitch kanalından takip edebilirsiniz.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir