League of Legends League of Legends Haberleri

Edward Gaming IEM Cologne turnuvasına katılmayacak

Çin’in önde gelen takımlarından Edward Gaming, başta IEM Cologne olmak üzere birkaç turnuvaya katılamayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Edward Gaming’den hayranlarını üzen bir haber geldi. Takım 2015 yılı adına kalan son turnuvalara katılamayacağının haberini verdi. Bu turnuvaların da National eSport Tournament, World Cyber Arena ve IEM Cologne olduğunun bilgisi verildi. Bu turnuvalar arasında popülerliği en fazla olan açık ara farkla IEM Cologne diyebiliriz. Edward Gaming’in turnuvalara katılmama kararı alma sebebi ise takıma büyük dert olan oyuncuların sağlık sorunları.

Çok uzun süredir oyuncularının sağlık sorunları ile mücadele eden EDG bu sıkıntıyı ilk olarak PawN ile yaşamıştı. Bahar mevsiminde sırtındaki ağrılar sebebiyle takımdan birçok kez ayrı kalmıştı. Hatta oyuncu LGD Gaming ile olan final mücadelesinin beşinci maçında sakatlığına rağmen oynamış ve şampiyonlukta kilit rol oynamıştı. Bahar mevsiminin ardından da sorunların ardı arkası kesilmedi. Takımın kaptanı Koro1 uzun bir süre hastanede tedavi görmesinden dolayı hem metadan geri kalmış hem de formundan düşmüştü. Yerine ise genç oyuncu AmazingJ getirilmişti. Metaya çok hızlı adapte olan oyuncu, şampiyon havuzunu da genişleterek ligdeki maçlarda Koro1’i hiç aratmadı. Bu olay da takıma Dünya Şampiyonası öncesi büyük bir moral kazandırmıştı. İşler yolunda gibi gitse de EDG mevsim finallerinde LGD Gaming’e elendi ve sezonu dördüncülük ile bitirdi. Dünya Şampiyonasında ise aksilikler takımın peşini yine bırakmamıştı. Takımdaki her bir oyuncunun istenilen seviyede olmaması, özellikle de AmazingJ’in hayal kırıklığı yaratması EDG’nin çeyrek finalde elenmesine neden oldu.

Sağlık sorunları ile başı büyük dertte olan EDG oyuncularını riske atmak istememiş gibi görünüyor. Çin’den IEM Cologne turnuvasına gidecek olan takımı belirleyen oylamada EDG yer almayacak. Normal şartlarda takımın oylamadan birinci olarak çıkacağına kesin gözüyle bakılıyordu diyebiliriz. Yeni sezon öncesi mücadele edeceği son turnuva 2015 Demacia Cup Büyük Finali olacağını da ayrıca hatırlatalım. EDG adına son gelişmeler bu şekilde takım adına olan yeni gelişmeleri tekrar sitemizden takip edebilirsiniz.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir