EMEAMasters 2024 League of Legends

EMEAMasters 2024 Ön Eleme Finalleri Tamamlandı.

EMEAMasters 2024 Ön Eleme Finalleri

Rakibimiz SPIKE Syndicate EMEAMasters 2024 Karnesi

EMEAMasters 2024 Eleme Aşaması’nda rakibimiz SPIKE Syndicate oldu. SPIKE Syndicate, EBL 2024 Bahar Mevsimi finalinde rakibi BeFive’a 2-0 öne geçtiği seride 3-2 yenilmesine karşın EMEAMasters Play-In biletini almayı başarmıştı. Play-In A grubunu Ruddy Esports ve Anorthosis Famagusta’nın önünde, ikinci sırada tamamlayan Slovenya temsilcisi, beklentilerin aksine başarılı bir performans sergiledi.

Ön Eleme Finalleri, best of three (bo3) formatında oynandı. Günün ilk mücadelesi başladığında, alt koridorumuzda takımımız, seçtikleri şampiyonların avantajlarını kullanarak agresif bir oyun sergiledi ve takım savaşından önde çıktı; ancak rakip nişancıyı düşüremediler. Rakip nişancı kule altında beklerken, nişancımız Ruep, Subbex’i öldürmeyi başaran anlık bir hareket yaptı. İlerleyen dakikalarda, oyuncumuz Nakyung’un Akali tercihiyle sergilediği agresif oyun, rakibiyle birebir yaptığı savaşta üstünlük sağlamasını sağladı. Sekizinci dakikada kule altında yakaladığımız pozisyonla üç skor aldık ve bu dakikadan sonra alt koridorda kontrolü tamamen ele geçirdik. Yaptığımız takım savaşlarını kazanarak üstünlüğümüzü artırdık. Alt koridorda işler istediğimiz gibi giderken, diğer koridorlarda durumlar pek yolunda gitmedi ve skor tablosu 9-9’a geldi. On altıncı dakikada çıkan takım savaşında rakibimiz üç skor alarak ayrıldı. Takımımız bu dakikadan sonra oyunu soğutmayı başardı ve ilerleyen dakikalarda Nocturne ve Akali kombinasyonuyla alt koridorda aldığımız skorla rahat bir nefes aldı. Sonraki dakikalarda rakibimiz SPIKE Syndicate, Baron Nashor’u almayı başardı ancak üç skor vererek ayrıldı. Otuzuncu dakikada bir diğer Baron savaşında takımımız, oynadığı mükemmel takım savaşıyla dört skor alarak karşı takıma hiç skor vermedi ve büyük bir avantajla ayrıldı. Ancak, oyunun ilerleyen dakikalarında Kadim Ejderha savaşı geldiğinde, oyuncumuz Carry, takımımıza avantaj sağlamaya çalışırken yakalandı ve Kadim Ejderha savaşına eksik başladık. Rakip takım, yakaladığı oyuncu sayısı farkını kullanarak Kadim Ejderhayı almayı başardı ve maçta 1-0 öne geçti.

Ön eleme finallerinde kader mücadelemize başlıyoruz. Oyunun erken dakikalarında alt koridorda başlayan agresif ikiye iki pozisyonda Spike Syndicate ekibi öne çıkarak ilk kanı almayı başardı. Üst koridorda temsilcimiz gerçekleştirdiği baskınla az kalsın rakibimizin üst koridor oyuncusunu düşürecekti, ancak o kaçtı. Bunun üzerine orta koridor oyuncumuz Nakyung, takımımıza destek olmak amacıyla orta koridordan gelerek skoru aldı ve genel skor tablosunu 1-1’e getirdi. Ardından rakibimiz Spike Syndicate, alt koridorda kule altında bir hamle yaparken, yakaladığımız bir anlık hata sonucunda destek oyuncumuz Carry, karşı destek oyuncusunu kesiyor ve 3’e 2 kalan pozisyondan skorla çıkıyorlar. Ejderha bölgesinde gerçekleşen takım savaşında rakibimiz üç skor almayı başarıyor ve kötü bir şekilde ayrılıyoruz. Vadinin alametini ele geçirdikten sonra orta koridordan kule devirmeye başlıyoruz. Orta koridorda pozisyon alan oyuncumuz Nakyung, mükemmel bir yetenek kullanımı sergileyerek karşı takımın oyuncularının hareket kabiliyetini neredeyse sıfırlıyor ve takımımız skorları toparlıyor. İlerleyen takım savaşlarında yaptığımız takaslarla skor 11-12 olsa da, baron savaşında takımımız daha iyi bir pozisyon aldığı için rakip takımdaki dört oyuncuyu öldürerek avantaj elde ediyor ve karşı nexusu yok ederek durumu 1-1’e getiriyor.

EMEA Masters 2024 Ana Turnuvasına kimin katılacağını belirleyecek olan mücadele başladı. Rakibimiz Spike Syndicate, alt koridorda yaptıkları baskınla üstünlük sağlamayı planlasa da yaptıkları hatayı temsilcilerimiz Ruep ve Carry iyi değerlendirerek 3’e 2 pozisyonda skor almalarını sağladı ve ilk kanı takımımız aldı. Takımımıza yardımcı olmak için ormancımız Chef hemen alt koridora geldi, ancak rakibimiz hasar vermeye devam ederek bir skor daha aldı; ancak takımımız bunu değerlendirerek geri dönüş skorunu elde etti. Üst koridorda tam anlamıyla bir kaos yaşanırken, rakibimiz buradan 2 skor ile ayrıldı. İlerleyen dakikalarda temsilcimiz alt koridorda başlattıkları savaşta rakip nişancıyı hemen etkisiz hale getirdiler ve skor alarak iktirme avantajını ele geçirdiler. Kurtçuk savaşında takımımız avantajlı çıktı ve oradan 2 skor ile ayrıldı. Orta koridorda çıkan savaşta her iki takım da 2’şer skor alarak ayrıldı. Ardından Baron Nashor bölgesine yakın bir alanda başlatılan savaşta takımımız katliam yaparak rakibin tüm oyuncularını öldürdü ve oyunun yönünü kendine çevirdi. Bu avantajla hem ejderha hem de Baron Nashor bölgesinde gerçekleştirdiğimiz muazzam savaşlarla maçı kazanarak bir üst aşamaya yükseldik ve üçüncü Türk takımı olmayı başardık.

Temsilcimiz BoostGate Esports’u bu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

EMEA Masters 2024’te mücadele edecek Papara SuperMassive, Beşiktaş Esports ve BoostGate Esports ekiplerine başarılar dileriz.

EMEAMasters 2024 hakkında daha fazla bilgi edinmek ve turnuvayla ilgili diğer haberlerimize ulaşmak istiyorsanız, sizi web sitemizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Detaylı analizler, güncel haberler ve oyuncu röportajları gibi zengin içeriklerimizle EMEAMasters 2024’ü yakından takip etme fırsatını kaçırmayın. Daha fazla bilgi ve son gelişmeler için 5Mid’in EMEAMasters 2024 sayfasını ziyaret edin ve turnuva boyunca bizi takip etmeye devam edin!

Turnuvadaki tüm analizler, istatistikler ve maç sonuçlarına dair güncel ve detaylı bilgilere ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. EMEAMasters 2024’ün derinlemesine incelemeleri, stratejik değerlendirmeleri turnuvayı takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir