EMEAMasters 2024 Genel League of Legends

EMEAMasters 2024 Bahar Mevsimi Play-in 1. Gün Tamamlandı.

EMEAMasters 2024 İlkbahar, Avrupa’nın en prestijli yarı-profesyonel turnuvasının on üçüncü edisyonu olup, 13 Avrupa Bölgesel Ligi’ni (ERL) kapsıyor. Daha önce EU Masters olarak bilinen bu turnuva, AB, TR, BDT ve MENA’nın EMEA bölgesi olarak birleştirilmesinin ardından üçüncü edisyonudur. Her ERL, ülkelerini temsil etmek ve bölgesel gurur için mücadele etmek üzere en iyi bölgesel katılımcılarını gönderir. EMEA Masters, LEC’in altında ikincil bir yarışma katmanı olarak hizmet verir. Eleme Aşamasında, 16 takım Ana Etkinlik’te 4 yer için mücadele eder.

Turnuva Formatı

 • Grup Aşaması
  • 16 takım mücadele eder
  • Tüm takımlar 4 takımlı gruplara ayrılır
  • Her takım birbiri ile 2 defa maç oynar
  • Maçlar BO1 şeklinde oynanır.
  • Grubun 1. ve 2. takımları bir üst aşamaya yükselir
 • Eleme Aşaması
  • 8 Takım mücadele eder
  • Grup aşamasında birinci sırayı alan takımlar, ikinci sırayı alan bir takımla karşılaşır.
  • Maçlar BO3 şeklinde oynanır.
  • Maçları kazanan takımlar ana etkinliğe yükselir.

Eleme turu aşamasında temsilcimiz Boostgate Esports C Grubunda mücadele ediyor.

C Grubundaki diğer takımlar.
BoostGate Esports
– Team Phantasma
– GTZ Esports
– KRC Genk Esports

EMEAMasters 2024 1. Gün Detayları

Temsilcimiz BoostGate Esports’un EMEA Masters’daki ilk rakibi GTZ Esports’tu. Temsilcimiz, kurduğu agresif şampiyon tercihleri ile maçın ilk dakikalarında rakibine karşı üstünlük kurmayı başardı. Gösterdiğimiz başarılı tempo ile ilk kanı almamızı sağladık. Rakibimize karşı objektiflerde üstünlük sağladık. Takım savaşlarında attığımız doğru adımlar sayesinde skorda üstünlük sağladık ve haritada çok rahat hareket ettik. Vadide dakikalar 30’a geldiğinde, temsilcimiz ilk karşılaşmasını 22-9 skoru ile kazanarak EMEA Masters’daki ilk mücadelesinden galibiyetle ayrıldı ve EMEAMasters 2024’a güzel bir başlangıç yaptı

Günün ikinci mücadelesinde KRC Genk Esports ekibiyle karşılaştık. Üçüncü dakikada karşı ormancı Sn1lle’nin orta koridorda düzenlediği baskın sonucunda Nakyung kurtulamadı ve rakibimiz maça ilk kanı alarak başladı. Mücadelenin ilk ejderha objektifi olan okyanus ejderini temsilcimiz 6.52. dakikada ele geçirmeyi başardı. Sekizinci dakikada gerçekleşen takım savaşında BoostGate Esports, iki skor alarak öne geçti. On beşinci dakikada, vadinin hakimiyetini ele geçirmek için başlattığımız takım savaşında Sn1lle’nin kullandığı ulti yeteneğiyle zor duruma düştük ve bu savaşta rakibe iki skor verdik; ancak ekibimiz güzel pozisyonlarla rakipten de iki skor almayı başararak bu mücadeleyi 2-2’lik skorla tamamladık. Yirmi ikinci dakikada ise Baron Nashor savaşında yaptığımız hatalar sonucu dört skor verdik ve rakibimiz Baron Nashor’u ele geçirdi. Bu andan itibaren rakibimiz artan tempoyu sürdürdü ve haritadaki üstünlüklerini kullanarak maçın gidişatını lehine çevirdi.

Maçın kaderini belirleyecek savaş başlamıştı. Otuz altıncı dakikada Kadim Ejderha vadiye indi; Kadimi alan takım maçı kazanacaktı. Temsilcimiz ejderha bölgesinde iyi bir pozisyon aldı ve rakibin hareketlerini dikkatle izledi. Ancak Sn1lle, Kadim Ejderha’yı ele geçirerek Kadim Ejderha’nın gücünü kullanıp rakibimiz KRC Genk Esports tüm oyuncularımızı etkisiz hale getirdi ve otuz yedinci dakikada 25-17’lik skorla günün ikinci mücadelesinden yenilgiyle ayrıldık.

Bu yenilgiyle EMEAMasters 2024 gruptaki durumumuz 1-1 oldu.

Günün üçüncü mücadelesinde rakibimiz Team Phantasma. Rakip takımın ormancı oyuncusu Rames, erken dakikalarda alt koridora yaptığı baskınla takımına ilk kanı kazandırmayı başarıyor. Ancak dördüncü dakikada temsilcimizden hızlı bir yanıt geliyor. Orta koridorda gerçekleştirdiğimiz başarılı baskın sonucunda Chef ve Nakyung, takımımız adına ilk skoru kaydediyor. İlerleyen dakikalarda takımımız arka arkaya skorlar alarak genel tabloda 6-3’lük bir skora ulaşıyor. Takımımız yakaladığı bu ivmeyle haritanın her yerinde skorları toplamaya devam etti. On altıncı dakikada genel skor tablosu 18-5 olarak görünüyordu. BoostGate Esports, yaptığı rotasyonla üst koridorda kazandığı savaşta rakip takımın tüm oyuncularını etkisiz hale getirerek haritayı kazandı ve ilk günü 2-1 skorla grup lideri olarak tamamladı.

EMEAMasters 2024 hakkında daha fazla bilgi edinmek ve turnuvayla ilgili diğer haberlerimize ulaşmak istiyorsanız, sizi web sitemizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Detaylı analizler, güncel haberler ve oyuncu röportajları gibi zengin içeriklerimizle EMEA Masters 2024’ü yakından takip etme fırsatını kaçırmayın. Daha fazla bilgi ve son gelişmeler için 5Mid’in EMEA Masters 2024 sayfasını ziyaret edin ve turnuva boyunca bizi takip etmeye devam edin!

Turnuvadaki tüm analizler, istatistikler ve maç sonuçlarına dair güncel ve detaylı bilgilere ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. EMEA Masters 2024’ün derinlemesine incelemeleri, stratejik değerlendirmeleri turnuvayı takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir