League of Legends League of Legends Haberleri

ESC Ever LCK’e yükseldi

Geçtiğimiz sezonu son sırada bitiren Sbenu Sonicboom ile LCK Yaz Sezonu’na katılmaya hak kazanmak için karşı karşıya gelen Yükselme Ligi ekibi Ever, rakibini 3-0 ile geçerek Kore Ligi’ne yükselmeyi başardı.

80 dakikaya yakın bir sürede tamamlanan ilk maçı, üst koridor Ekko oynayan Crazy’nin etkili oyunuyla kazanmayı başaran Ever seride 1-0 öne geçti, psikolojik üstünlüğü ele geçirmeyi başaran taraf oldu. Çok daha kısa sürede tamamlanan ikinci mücadeleyi, ilk maça göre daha üstün bir oyun ortaya koyan Ever, zorlanmadan kazanmayı başardı. Bu sefer üst koridor değil, orta koridor, nişancı ve ormancılarının etkili oyunlarıyla farkı açmayı başaran ligin yeni ekibi, sürekli farklı oyuncularının ön plana çıkıp maçı kazandırabileceğini ve iyi bir takım olduklarını ispatlamış oldu. Yine 50 dakika gibi uzun bir sürede tamamlanan serinin üçüncü maçında, mücadeleyi kazanmak adına üst koridordan takım halinde gelen Sbenu, rakibinin katliam yapmasına engel olamadı ve ölüm sürelerinin uzun olmasından yararlanan Ever, seriyi 3-0’a getirerek LCK’e yükselmiş oldu.

Önümüzdeki sezon LCK’de mücadele edecek ikinci takımın belirleneceği maç yarın Kongdoo Monster ve MVP arasında oynanacak.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir