League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde ikinci finalist G2 oldu

2016 Yaz Mevsimi’nde lig aşamasını birinci olarak bitiren G2, yarı finalde rakibi Unicorns of Love’ı 3-1 yenerek finale yükselmeyi başardı. Takım, dün oynanan karşılaşmada H2K’yi eleyen Splyce ile şampiyonluk için mücadele edecek.

İstikrarsız ve bol hata barındıran oyunu yüzünden eleştirilen G2, yarı final serisinde Unicorns of Love’a karşı da birçok hata yaptı. Serinin ilk üç maçı tamamıyla takım savaşları üzerinden belirlendi. Üçüncü karşılaşma da aynı şekilde oynanırken UOL’un aşırı agresifliğini cezalandıran takım, baronu aldıktan sonra karşılaşmanın hakimi oldu ve seriyi 2-1’e getirdi. Serinin dördüncü maçı ise ilk üç karşılaşmadan oldukça farklıydı. Maçın başından itibaren UOL’un en büyük silahı olan Vizicsacsi’ye baskın yapan G2, oyuncuyu oyundan düşürdükten sonra rahat bir şekilde karşılaşmayı kartopuna çevirmeyi başardı. Tristana ile skorları alarak takımının ana hasar kaynağı olan Zven ile seri boyunca harika destek oyunları yapan Mithy de takımın galibiyetinde büyük bir rol oynadı. Öte yandan harika bir Bahar Mevsimi geçirmesine rağmen metanın değişmesi ile beraber performansında düşüklük yaşayan Perkz ise bu seride de beklenen etkiyi yaratamadı.

Takım olarak birçok hatası tekrar göze çarpan G2’nin Dünya Şampiyonası’nda iyi bir performans göstermesi için birçok değişiklik yapması gerekiyor. Makro oyunda geriye düştüğünde çokça hata yapan takım, rakibe gerekli saygıyı göstermediği sürece sürekli cezalandırılıyor.

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi Finali’nde G2 ile Splyce mevsim şampiyonluğu için mücadele edecek. Bu mücadele 28 Ağustos günü Polonya’nın Krakow kentinde oynanacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir