League of Legends League of Legends Haberleri

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde ilk finalist Splyce oldu

Sürpriz olduğu kadar etkileyici bir Yaz Mevsimi geçiren Splyce, yarı finalde güçlü rakibi H2K’yi 3-2 yenmeyi başararak mevsim finaline yükselen ilk takım oldu. Geçtiğimiz mevsim sonunda ligden düşmemek için mücadele eden takımın birkaç ay sonra finale yükselmesi büyük bir başarı hikayesi olarak görülüyor.

2016 Yaz Mevsimi’ni G2’nin ardından ikinci olarak bitiren Splyce, ligin en istikrarlı takımlarından birisi haline gelmişti. Takımın rakibi H2K ise bu sezon Splyce’a göre inişli çıkışlı bir grafik sergiledi.  Nişancı pozisyonunda Bahar Mevsimi’nde Forg1ven ile başlayan takım, ligi domine etmesine rağmen yarı finalde elenmişti.  Yaz Mevsimi’nde değişen lig formatında 2-0’lık galibiyetler almakta zorlanan takım, mevsimin sonuna doğru istikrarı yakalasa da nişancı pozisyonundaki Freeze’in bileğindeki problemlerden dolayı yine kadro sıkıntısı yaşadı. Eski nişancısı Forg1ven’ı takıma geri getiren H2K, çeyrek finalde Fnatic ile karşılaşmış ve rakibini 3-0 yenmişti.

Splyce karşısında 2-1 öne geçen H2K’nin en büyük problemi yasaklama ekranındaki seçimlerdi. Mevsim boyunca bu problemden dolayı galibiyet almakta zorluk çeken H2K, yaptığı hataların bedelini ağır ödedi. Seri boyunca Gnar-Gragas ikilisinden vazgeçmeyen takım, bu ısrarı ile çok doğru bir iş yaptı. LCK ve LPL liglerinde banlanan Gnar ve Splyce’ın üst koridor oyuncusu Wunder, serinin kahramanıydı. Son iki maçta Odoamne’ye Vadi’yi adeta dar eden Wunder, elde ettiği avantajları diğer koridorlara yansıtmakta da başarılı oldu. H2K ise kötü draft yapmasına rağmen Odoamne’ye yardımcı olmadı ve kompozisyonunu gerektiği gibi oynamadı.

Geçtiğimiz mevsim ligden düşme mücadelesi gösteren Splyce’ın bu mevsim EU LCS finaline yükselmesi takdire şayan. Kobe’nin ligin en iyi nişancısına dönüşmesi, Wunder’ın ligdeki en istikrarlı üst koridor oyuncusu olarak gösterilmesi, Splyce’ın başarılarının meyvelerinden bazıları. Takımın finaldeki rakibi ise G2-UOL karşılaşmasının galibi olacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir